Nowy sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

Nowy sprzęt w bielskim szpitalu

Redakcja

14 lipca, 2023

Fotele zabiegowe, wózki anestezjologiczne, a także łóżka szpitalne sterowane elektrycznie - trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Sprzęt kosztował 466.000 złotych.

Z dwóch nowych foteli zabiegowych korzystają pacjenci Oddziału Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej. Pozwalają one na przeprowadzenie zabiegów w komfortowych warunkach. Możliwość regulacji pozwala na dostosowanie sprzętu do wykonywanej czynności.

Trzynaście wózków anestezjologicznych zamontowanych zostało na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Posiadają po kilka szuflad, pojemniki na odpady oraz uchwyty na akcesoria lekarskie m.in. kroplówki. Są także lekkie, łatwe do mycia i dezynfekcji.

35 łóżek szpitalnych sterowanych elektrycznie trafiło na oddziały: neurologii z pododdziałem udarowym, urologii i onkologii urologicznej, hematologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz laryngologii i onkologii laryngologicznej. Łóżka umożliwiają m.in. właściwe ułożenie chorego i zmianę pozycji jego ciała w zależności od potrzeb.

Pieniądze na zakup w całości pochodziły z funduszy europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Europejski Fundusz Społeczny.

powiązane artykuły:

Petla indukcyjna w bielskim szpitalu
Lokalne 15 maja, 2023

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zainstalowano pętle indukcyjne. Urządzenia pozwolą pacjen

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Lokalne 16 marca, 2023

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zmodernizuje dwie sale Centralnego Bloku Operacyjnego. Inwest

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3