Bielski szpital wojewódzki przyjazny osobom niedosłyszącym. Zainstalowano pętle indukcyjne

Petla indukcyjna w bielskim szpitalu

Redakcja

15 maja, 2023

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zainstalowano pętle indukcyjne. Urządzenia pozwolą pacjentom korzystającym z aparatów słuchowych na lepszy dostęp do usług medycznych.

- Pętle zainstalowane zostały w centralnej rejestracji, w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w punkcie nocnej i świątecznej opieki oraz miejscu, gdzie odbywają się planowe przyjęcia do naszej placówki. W sumie pacjenci słabosłyszący mogą korzystać z 15 punktów, w których działają pętle indukcyjne - wyjaśnia dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego Łukasz Matlakiewicz.

System pętli indukcyjnej to wzmacniacz i przewód ułożony w pętlę. Dźwięk ze źródła, np. głos pracownika rejestracji, przesyłany jest do wzmacniacza. Wzmacniacz przetwarza i wzmacnia dźwięk, który do aparatu słuchowego trafia już bez szumów z zewnątrz.

Pętle kosztowały ponad 22.000 złotych. Ich kupno zostało sfinansowane z grantu w wysokości 2 mln złotych, które Ministerstwo Zdrowia przekazało Szpitalowi Wojewódzkiemu na realizację przedsięwzięcia Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej do osób ze szczególnymi potrzebami.

powiązane artykuły:

Baby g784c691bc 1920
Lokalne 5 maja, 2023

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej urodziły się trojaczki. Szczęśliwymi rodzicami są państwo

Asset6448e63d30e078 11311154
Lokalne 26 kwietnia, 2023

W skład taboru Bielskiego Pogotowia Ratunkowego weszła pierwsza w Polsce karetka kontenerowa z na

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3