Multimedialna fontanna w Żorach już działa! Sprawdź, kiedy odbywają się pokazy świetlno-dźwiękowe

Multimedialna fontanna w żorach

Redakcja

15 maja 2023

Nowoczesna fontanna z efektami świetlnymi i dźwiękowymi działa na żorskim Rynku. Mieszkańcy mogą już podziwiać widowiskowe pokazy.


Fontannę tworzy podziemna betonowa niecka, przykryta płytami kamiennymi. Tryskającą wodę podświetlają kolorowe reflektory, a w trakcie pokazów efektom świetlnym towarzyszą dźwięki utworów wybranych przez mieszkańców, tworząc zachwycające pokazy.

Utwory, które usłyszymy w trakcie pokazów to m.in. wybrane w głosowaniu mieszkańców: „Marsz Imperialny” Johna Wiliamsa, czyli ścieżka dźwiękowa filmu Gwiezdne Wojny, „Cztery pory roku – Wiosna” Antonio Vivaldiego, utwór „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena oraz „Rydwany Ognia” Vangelisa.

Fontanna, której powierzchnia wynosi ponad 150 m2 jest bardzo zaawansowaną technologicznie instalacją, wyrzucającą strumień wody na wysokość do 3 metrów. Aż 49 dysz daje możliwości tworzenia obrazów wodnych rozłożonych zarówno w poziomie jak i w pionie, a także tworzyć efekt lustra wody. Tryskające z różnym natężeniem strumienie wody, są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką.

Działanie fontanny na żorskim Rynku można podziwiać przez 7 dni w tygodniu w godz. 9:00 - 22:00.

Pokazy świetlno dźwiękowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godzinie 21:30, a w soboty i w niedziele aż 3 razy: o godz. 18:00, 20:00 oraz 21:30.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3