Wyrok za opublikowanie wizerunku katowickiej policjantki

Police 4261161 1280

Redakcja

16 października, 2023

Mieszkanka Katowic została ukarana przez sąd za nagranie i opublikowanie w mediach społecznościowych wizerunku policjantki. Kosztowało ja to kilka tysięcy złotych. 

24 września 2022 roku mieszkanka kamienicy w centrum Katowic zgłosiła na policję zakłócenie ciszy nocnej. Na miejscu policyjny patrol zgodnie z przepisami odwiedził zgłaszającą, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów i ustalić okoliczności zdarzenia. Mieszkance Katowic nie spodobało się jej to, że policjantki zapukały do jej drzwi. 

- Bez zgody policjantki nagrała podczas interwencji jej wizerunek i pomimo wyraźnego sprzeciwu, opublikowała nagranie na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodając do niego obraźliwy komentarz - informuje katowicka komenda.

W związku z upublicznieniem wizerunku policjantki, sprawa trafiła do sądu. - Sąd zasądził od pozwanej kwotę 6 tysięcy złotych na rzecz policjantki oraz kwotę 2 tysiące złotych na rzecz stowarzyszenia. Kobieta ma też zwrócić policjantce ponad 3,6 tysięcy złotych tytułem zwrotu kosztów procesu, a także usunąć nagranie ze swojego profilu w mediach społecznościowych, usunąć komentarz dotyczący interwencji i zamieścić przeprosiny policjantki o wskazanej przez sąd treści - dodaje katowicka policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3