Wyprzedził policjantów. Pościg za kierowcą na promilach

Tychyposcig

Redakcja

31 października, 2023

Miał małego pecha. Ze znaczną prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz po przejechaniu przez skrzyżowanie. Kierowca był po spożyciu alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w Tychach. Patrol policjantów jechał nieoznakowanym radiowozem Aleją Niepodległości w kierunku parkingu znajdującego się przy komendzie. 

- Gdy przejechali przez skrzyżowanie, wyprzedził ich ze znaczną prędkością samochód marki Volkswagen. Z uwagi na prędkość oraz jazdę, która mogła zagrażać innym uczestnikom ruchu, mundurowi rozpoczęli pościg za kierującym, który zakończyli na osiedlowym parkingu przy ulicy Bacha - relacjonuje tyska policja.

Kiedy uciekający pojazd został zatrzymany na parkingu, kierowca przesiadł się na miejsce pasażera i tym samym chciał zmylić funkcjonariuszy. Szybko okazało się, dlaczego tak bardzo chciał uniknąć odpowiedzialności. 33-letni mieszkaniec Tychów miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W sprawie są również prowadzone czynności wyjaśniające, które mają na celu ustalenie wszystkich wykroczeń w ruchu drogowym, popełnionych przez nieodpowiedzialnego kierowcę.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3