Wypadek na A1 w Gliwicach. Pomocy poszkodowanemu udzielił policjant, który akurat jechał do pracy

64 715664

Redakcja

14 lipca, 2022

Na drodze technicznej przy autostradzie A1 w Gliwicach doszło do zdarzenia drogowego, którego świadkiem był policjant z zabrzańskiej komendy. Będąc w czasie wolnym od służby, bez chwili namysłu pobiegł na miejsce, aby udzielić pomocy potrzebującym jednocześnie wzywając służby ratunkowe.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze technicznej przy autostradzie A1 w Gliwicach, gdzie osobowy opel wpadł w poślizg i zjechał z drogi. Świadkiem tego zdarzenia był zabrzański policjant, będący wtedy w drodze do pracy. Kiedy zauważył, że doszło do wypadku, natychmiast pobiegł sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy i wezwał jednocześnie na miejsce odpowiednie służby.

Kierowcą opla, który wypadł z drogi, był 66-latek. Mężczyzna był nieprzytomny.

Nasz kolega, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Kryminalnym, a ponadto jest ratownikiem medycznym, sprawdził funkcje życiowe poszkodowanego, który na szczęście, już po chwili odzyskał świadomość”

podała kmp w zabrzu.

 Do czasu przyjazdu karetki pogotowia mundurowy zajął się rannym i otoczył go opieką.

Po raz kolejny potwierdza się, że policjantem jest się cały czas, niezależnie, gdzie w danej chwili się znajdujemy i czy mamy na sobie mundur”

dodają policjanci. 

Źródło: KMP w Zabrzu

64 715665

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.4µg/m3