Wydłużyły się prace związane z usunięciem awarii sieci trakcyjnej w Dąbrowie Górniczej

Pilne

Redakcja

24 stycznia, 2024

Według wczorajszych zapowiedzi, w środę nad ranem miał zostać uruchomiony drugi tor na szlaku Dabrowa Górnicza - Będzin. Jednak podczas prac pojawiły się kolejne zadania, które służby muszą zrobić. 

W poniedziałek po godzinie 12:00 na szlaku Dąbrowa Górnicza – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice uszkodzona została sieć trakcyjna. Wstrzymano ruch pociągów. Problemy dotknęły również Koleje Śląskie.

Po trzech godzinach pociągi zaczęły kursować po jednym torze na szlaku Będzin – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Służby techniczne PLK SA naprawiły nad jednym torem uszkodzoną sieć trakcyjną w Dąbrowie Górniczej. Jednak do naprawy pozostała jeszcze sieć nad drugim torem.

We wtorek  po godzinie 17:00 PKP PLK poinformowało, że przewidywany czas zakończenia prac i oddania drugiego toru to środa nad ranem. Jednak 24 stycznia prace nadal trwają. 

-  W trakcie robót, po zabudowaniu słupów trakcyjnych stwierdzono, że do wykonania jest wzmocnienie i zabezpieczenie pozostałych słupów w rejonie awarii. Po wywieszeniu sieci i po jej regulacji, możliwe będzie przywrócenie ruchu pociągów po drugim torze - informuje PKP PLK.

Otwarcie drugiego toru przewidziane jest na środowy wieczór. Przyczyny zdarzenia ustali komisja kolejowa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3