Wybuch w mieszkaniu! To był dezodorant?

Straz

Redakcja

28 lutego 2023

W poniedziałkowe popołudnie służby w Jastrzębiu-Zdroju otrzymały zgłoszenie dot. wybuchu w jednym z mieszkań. Jedna osoba została poszkodowana. 

Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej o 17:51. Przy ulicy Wrocławskiej w Jastrzębiu-Zdroju w jednym z mieszkań na 7.piętrze budynku wielorodzinnego doszło do wybuchu. Z początku wszystko wskazywało na gaz z kuchenki. Ale jak okazało się później, doszło do wybuchu aerozoli zgromadzonych w pobliżu kuchenki gazowej. W środku ujawniono rozerwany pojemnik po dezodorancie oraz drugi okopcony.

Uszkodzona została kuchnia i drzwi balkonowe. Nie stwierdzono zagrożenia dla innych mieszkańców budynku. Wykluczono nieszczelność instalacji gazowej. Sprawę wyjaśnia policja.

Poszkodowany, który znajdował się wówczas w mieszkaniu, trafił do szpitala. W działaniach uczestniczyło 8 zastępów straży w sile 24 ratowników, Policja, Pogotowie Ratunkowe, pogotowie gazowe, oraz pogotowie awaryjne spółdzielni mieszkaniowej. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3