Wybuch w bloku w Będzinie. 52-latek podłożył ładunek hukowy pod drzwiami kobiety

Ładunek pod drzwiami

Redakcja

23 maja 2024

Zatrzyano 52-letniego mężczyznę, podejrzanego o podłożenie ładunku hukowego pod drzwiami 68-letniej kobiety w jednym z bloków mieszkalnych w Będzinie. Śledczy wstępnie ustalili, że motywem działania zatrzymanego był konflikt z właścicielką mieszkania...

Dyżurny będzińskiej jednostki otrzymał bardzo niepokojące zgłoszenie z którego wynikało, że na klatce schodowej jednego z bloków w pobliżu centrum miasta doszło do wybuchu. 

Z ustaleń mundurowych wynikało, 68-letnia kobieta, wychodząc z mieszkania, usłyszała głośny huk. Na miejsce szybko dotarli policjanci oraz straż pożarna. Dodatkowo skierowano policjantów Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko–Pirotechnicznego, którzy wykonywali na miejscu czynności wraz z grupą operacyjną oraz technikiem kryminalistyki .

Do drzwi kobiety przytwierdzony był, wykonany w warunkach domowych, elektryczny wyzwalacz połączony z petardą. Po otwarciu drzwi ładunek uległ wybuchowi - relacjonuje policja. 

Na szczęście kobiecie nic się nie stało i skończyło się jedynie na strachu. 

Mundurowi zgromadzili pełny materiał dowodowy, a nagrania z zabezpieczonych przez nich monitoringów, pozwoliły dotrzeć do 52-latka, który został przez nich zatrzymany. W trakcie przesłuchania przyznał się on do winy. Motywem jego działania był konflikt z kobietą - podała KPP w Będzinie. 

Prokurator Rejonowy w Będzinie objął mężczyznę policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za narażenie kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi mu do 3 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Wybuh butli z gazem w sosnowcu
Lokalne 30 kwietnia 2024

Wczoraj po godzinie 19.00 na jednej z prywatnych posesji przy ulicy Traugutta w Sosnowcu

Granat na torach
Lokalne 22 maja 2024

Zatrzymano mężczyznę, który umieścił pocisk moździerzowy na torach kolejowych w Czechowic

59 764818
Lokalne 25 czerwca 2023

Bomba w centrum handlowym w Sosnowcu. Ewakuacja budynku i zabezpieczenie terenu. Współpraca służb

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3