WUF 11 w mieście Powstanie. 11 tematycznych stref [WIDEO]

IMG 20220622 100258

Redakcja

22 czerwca, 2022

Jedenaste Światowe Forum Miejskie zbliża się wielkimi krokami. W tym roku zorganizowane zostanie w Katowicach. Po raz pierwszy w historii WUF wyjdzie do ludzi poprzez jedenaście specjalnych stref.

Światowe Forum Miejskie to wydarzenie organizowane co dwa lata przez ONZ-Habitat, które przyciąga 20 tysięcy gości z całego świata. To największa i najważniejsza międzynarodowa konferencja, podczas której jej uczestnicy dyskutują nad rozwojem społeczności miejskiej i samych miast. Jednymi z najważniejszymi punktami dyskusji są klimat i bezpieczeństwo.

Podczas tegorocznej edycji WUF 11 w Katowicach, Światowe Forum Miejsce po raz pierwszy w swojej historii "wyjdzie" do mieszkańców. W Katowicach powstanie 11 specjalnych stref o różnej tematyce, z których skorzystać będą mogli turyści i mieszkańcy. Nie wymagana przy tym jest rejestracja na wydarzenia, która umożliwia dodatkowo udział w panelach i wystawie EXPO.

"WUF w mieście", bo tak nazywa się ten projekt, będzie zlokalizowany w 11 miejscach w okolicy Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Umożliwi to wszystkim zainteresowanym odwiedzenie wszystkich punktów. Każda strefa będzie dotyczyła innego zagadnienia. Wymienić możemy strefę muzyki, metropolii, młodzieży, a nawet chillout'u, gdzie na katowickim rynku będzie można odpocząć lub wziąć udział w potańcówkach.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

WUF 11 rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do 30 czerwca. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.9µg/m3 PM2.5: 22.7µg/m3