Nie żyje Tadeusz Gołębiewski. Jego hotel to jeden z symboli Wisły

Golebiowski 2

Redakcja

22 czerwca, 2022

Zmarł twórca jednej z największych firm cukierniczych w Polsce i właściciel małej sieci hotelów luksusowych. Tadeusz Gołębiewski miał 79 lat.

Branżowe media poinformowały o śmierci Tadeusza Gołębiewskiego. W latach 60-tych rozpoczął budowanie swojego imperium cukierniczego. Jak możemy przeczytać w licznych publikacjach, swoje pierwsze wyroby wytwarzał m.in. w palce Frani, która służyła mu do mieszania masy na ciastka. W 1966 roku rozpoczęła działalność jego firma TAGO, która do dzisiaj jest jednym z liderów na polskim rynku ciastek, herbatników i wielu innych wyrobów cukierniczych.

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych rozpoczął inwestowanie w rynek hotelarski. W Mikołajkach powstał jego pierwszy hotel "Gołębiewski". W kolejnych latach zbudował kolejne hotele, w tym prawie 20-lat temu w Wiśle. Zasłynął dobrym traktowaniem swoich pracowników. Walczył o ich utrzymanie nawet w okresie lockdownów covidowych. 

Jego przeciwnicy zarzucali mu, że hotele niszczą krajobrazy w urokliwych miejscowościach. Taka krytyka pojawiła się przy budowie jego najnowszego hotelu w Pobierowie, który ma być największym obiektem tego typu w Polsce.

Tadeusz Gołębiewski miał 79 ;at. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3