Wpadka europosłanki Kloc? Burmistrz Pszczyny: Nie udzieliłem takiego poparcia

73024533 235200524123671 6723732922060242944 n
Kastelik

Szymon Kastelik

9 października, 2023

Ostatnia prosta do wyborów parlamentarnych 2023! Czasu jest coraz mniej, a emocji jest coraz więcej. Każdy szuka ostatniej możliwości na zdobycie głosów. Europosłanka PiS Izabela Kloc udostępniła swój własny wpis z 2019 roku i poinformowała, że burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wyraził poparcie dla Marceli Kanafek-Lewandowskiej. Burmistrz wydał oświadczenie w tej sprawie.

Kandydaci do Sejmu i Senatu co wybory zabiegają o poparcie samorządowców, którzy często cieszą się wysokim zaufaniem w swoich lokalnych społecznościach. W województwie śląskim takie wsparcie ma m.in. Koalicja Obywatelska od samorządowców z Tak! Dla Polski, oraz kandydaci do Senatu z paktu senackiego. 

Mateusza Morawiecki może "pochwalić się" oficjalnym poparciem od prezydentów Mysłowic i Jaworzna. 

Burmistrz Pszczyny popiera kandydatkę PiS?

W sobotę późnym wieczorem mieszkańcy Pszczyny mogli zobaczyć na Facebooku wpis europosłanki PiS Izabeli Kloc, która poinformowała o tym, że Dariusz Skrobol wyraził poparcie dla Marceli Kanafek-Lewandowska. To kandydatka PiS, która startuje z 6. miejsca w okręgu nr 27, obejmującego Pszczynę. 

Czy to oznacza, że burmistrz Pszczyny to kolejny samorządowiec, który oficjalnie poparł PiS? Okazuje się, że nie! Europosłanka Kloc udostępniła... swój własny wpis sprzed czterech lat, z dodanym starym zdjęciem. Wówczas napisała, że Dariusz Skrobol chciałby, żeby pani Marcela została posłem na Sejm RP.

Burmistrz Pszczyny wydał oświadczenie, w którym kategorycznie odcina się od wpisu europosłanki. - Nie udzieliłem takiego poparcia i niezwłocznie skontaktowałem się z autorką wpisu z prośbą o usuniecie. Bezskutecznie. Uważam, że gmina Pszczyna zasługuje na dobrą i silną reprezentację w Sejmie RP. Jako samorządowiec chciałbym, aby liczba parlamentarzystów z naszej gminy była jak najliczniejsza, ale nie godzę się na bezpodstawne wykorzystanie stanowiska burmistrza i mojego nazwiska w taki sposób w kampanii wyborczej - czytamy w oświadczeniu Dariusza Skrobola. 

Przy okazji burmistrz Pszczyny życzy powodzenia wszystkim kandydatom i ma nadzieję na to, iż Pszczyna będzie miała swoją reprezentację w parlamencie. 

fot. Izabela Kloc Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3