Kolejne rządy PiS-u to polexit? Kohut: Nie mam żadnych wątpliwości

Kohut
Kastelik

Szymon Kastelik

9 października, 2023

Europoseł Łukasz Kohut wierzy w dobry wynik Lewicy i przejęcie władzy przez całą opozycję. Obawia się tego, że rządy Prawa i Sprawiedliwości przy możliwej koalicji z Konfederacją, będą oznaczać dla Polski wyjście z Unii Europejskiej. 

Z europosłem Łukaszem Kohutem rozmawialiśmy przy okazji konwencji Lewicy w Będzinie. - To symboliczne, że nie w Warszawie, ale w Zagłębiu. Poparcie Lewicy jest tutaj największe. Startuje stąd Włodzimierz Czarzasty. Liczymy na dobry wynik w całym województwie śląskim - powiedział Kohut.

Zapytany o spot premiera Mateusza Morawieckiego, w którym powiedział, że dojście do władzy opozycji, czyli w sumie 8 partii, to możliwy chaos dla Polski, Kohut odpowiedział wprost, że - Chaos to potencjalny rząd PiS-u i Konfederacji. To brunatna alternatywa - ocenił europoseł.

Walka o UE

Kohut nie ma wątpliwości, że 15 października zdecyduje o utrzymaniu Polsk iw strukturach Unii Europejskiej. 

- To jest walka o to, czy Polska pozostanie w Unii Europejskiej. Kolejne 4 lata rządów PiS-u i potencjalnie Konfederacji to jest polexit. Nie mam żadnych wątpliwości - dodał Kohut. 

Europoseł, który od początku swojej politycznej kariery utożsamia się z Górnym Śląskiem, wierzy w to, że w przypadku zwycięstwa opozycji, Ślązacy będą mniejszością etniczną, a godka będzie oficjalnie językiem regionalnym.

- Siła śląskiego elektoratu jest zauważona w Warszawie - stwierdził Kohut i dodał, że wierzy w obietnice opozycji dotyczące uznania mniejszości Ślązaków i języka śląskiego. Sam gwarantuje przypilnowanie tej kwestii po 15 października. 

ZOBACZ WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.3µg/m3 PM2.5: 52.7µg/m3