Wojna zmusiła go do zmiany klubu. Ukrainiec w Ruchu Chorzów

15776

Redakcja

22 marca 2022

30-letni Ukrainiec Rusłan Zubkow podpisał kontrakt z Ruchem Chorzów. To piłkarz grający w obronie. Zmiany w jego karierze wymusiła wojna w jego ojczyźnie.

Rusłan Zubkow związał się z Ruchem umową obowiązującą do końca sezonu z opcją przedłużenia. Występował w kilku ukraińskich klubach, m.in. w FK Odessa, Illicziweć Mariupol, Zirka czy FK Lwów, a także na Białorusi i w Azerbejdżanie. 

W lutym podpisał kontrakt z Ahrobiznesem Wołoczyska grającym w ukraińskiej drugiej lidze. Niestety rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała zawieszenie wszystkich rozgrywek sportowych w Ukrainie. W dniu ataku Rosji Zubkow przebywał z nową drużyną na zgrupowaniu w Turcji, skąd przyjechał do Polski, a jego kontrakt z klubem został rozwiązany.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3