Wojciech Siński kandydatem na prezydenta Jaworzna

Sinski

Redakcja

11 marca 2024

Wojciech Siński, były kandydat Konfederacji do Sejmu, chce zostać prezydentem Jaworzna. - Jestem osobą autentyczną - mówi o sobie kandydat.

Kandydatem KWW Przyjazne Jaworzno na prezydenta miasta jest Wojciech Siński, co oficjalnie ogłosił sam kandydat w miniony piątek. 

- Kandyduję nie dlatego, że mam personalny konflikt z obecnym prezydentem. Nie jestem osobą, która przywdziewa maskę nagle kogoś innego - powiedział Wojciech Siński. 

Popierające go osoby wymieniły, że od 2019 roku Siński aktywnie udziela się w życiu publicznym miasta. To m.in.  wystąpienie na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w obronie jednego z jaworznickich liceum, happeningi podczas pandemii, uczestniczenie w wielu konferencjach i zespołach parlamentarnych w Sejmie RP, inicjowanie spotkań edukacyjnych w Jaworznie pod hasłem "żeby Polska była polska", odznaczenie Krzyżem Pamięci przez Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich i wiele innych.

Cywilizacja łacińska

- Okazało się, że urząd prezydenta jest odległy od wartości, które ja reprezentuje. Ja chciałbym żyć w cywilizacji łacińskiej. I moje dzieci również. Chciałbym, żeby urzędy zajmowały się swoimi sprawami, a to co jest poza urzędami, nie powinny wtykać swojego nosa w sprawy osobiste i sprawy np. wiary - stwierdził Wojciech Siński.  

Wojciech Siński w październiku ubiegłego roku był kandydatem Konfederacji do Sejmu, a w mediach społecznościowych promuje m.in. wystąpienia sejmowe Romana Fritza czy zapraszał na marsz przeciwko imigrantom.

- Jaworznianie zasłużyli na to, żeby nie wstydzić się własnego Prezydenta. Prezydent powinien być wizytówką naszego miasta - dodał kandydat na prezydenta Jaworzna. 

fot. mat. prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.4µg/m3 PM2.5: 10.7µg/m3