Wojciech Dinges powołany na wiceprezesa Polregio. To technokrata i miłośnik Chorzowa.

Wojciech dinges chorzow wiceprezes polregio

Redakcja

5 lipca 2024

Spółka Polregio ma nowy zarząd, w którym zasiada Wojciech Dinges, chorzowianin, autor książek i publikacji, a przede wszystkim specjalista w dziedzinie transportu.

Polregio, największy pasażerski przewoźnik w Polsce, każdego dnia wypuszcza na tory około 1700 pociągów, zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. Rocznie z usług tego przewoźnika korzysta niemal 72 miliony pasażerów, a pociągi obsługują ponad 1900 stacji. Firma utrzymuje udział w rynku kolejowych przewozów pasażerskich na poziomie 27%. Większościowym udziałowcem Polregio S.A. jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., posiadająca 50% plus jeden udział.

Wojciech Dinges - wiceprezes Spółki Polregio

Pod koniec czerwca rada nadzorcza Polregio powołała nowy zarząd. Wojciech Dinges, co z pewnością zainteresuje mieszkańców Chorzowa, został mianowany wiceprezesem. Na drugiego wiceprezesa powołano Romana Smółkę, a funkcję prezesa objął Krzysztof Pietrzykowski.

Wojciech Dinges, urodzony w Chorzowie, wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Komunikacji i Transportu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, gdzie nadzorował Wydział Kolei Metropolitalnej. W latach 2015-2019 był prezesem Kolei Śląskich. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, SGH oraz Coventry University (Executive MBA in International Business). Członek zarządu stowarzyszenia „Kolej na Śląsk”.

Miłośnik Chorzowa i specjalista wysokiej klasy

Chorzowianie znają go również jako autora książki "Sekrety Chorzowa". Na ponad 160 bogato ilustrowanych stronach można przeczytać o chorzowskiej fabryce samolotów, koronacji króla Romów w Hajdukach Wielkich oraz o latarni morskiej, która niegdyś znajdowała się w mieście. Nie brakuje także informacji o bardziej znanych i równie interesujących aspektach miasta.

W ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego Dinges kandydował z ramienia Ruchu Autonomii Śląska. Wyrażał wtedy chęć wykorzystania swojego doświadczenia w różnych dziedzinach, nie tylko transportowych. Podkreślał również potrzebę rozwoju nauki i nowych technologii, chcąc, aby "nasz region znowu stał się liderem na miarę XXI wieku".

powiązane artykuły:

Metrobilet koleje slaskie
Wiadomości 22 lutego 2024

Już od 1 marca mieszkańcy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będą mogli korzystać ze w

Kolej wąskotorowa bytom
Lokalne 29 kwietnia 2024

Przed nami długi, majowy weekend. Nie wiesz jak go spędzić? Skorzystaj z oferty najstarsz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3