Wodzisław Śląski: aresztowano 64-latka podejrzanego o molestowanie 14-latka

Csm csm police 4261182 1920 601c3783ba 2d8f41adab

Redakcja

24 czerwca 2020

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali 64-latka, który nakłaniał przez telefon 14-latka do innej czynności seksualnej. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty i trafił do aresztu - podał w środę zespół prasowy śląskiej policji.

Mieszkaniec Wodzisławia poinformował policjantów, że jego 14-letni syn otrzymuje telefony od mężczyzny, który składa mu propozycje o charakterze seksualnym. Ustalono, że w maju mężczyzna zaczął rozmawiać z małoletnim przez telefon i nakłaniać go do różnych zachowań seksualnych.

Propozycje obcowania płciowego składał w rozmowach telefonicznych i przez wiadomości tekstowe. Cały czas dążył do spotkania z chłopakiem, za które oferował pieniądze. Zarezerwował nawet noclegi blisko jego domu, by mogli się tam spotykać.

Policjanci namierzyli mężczyznę i pojechali po niego do Gdyni, gdzie został zatrzymany w jednym z pensjonatów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów składania małoletniemu propozycji obcowania płciowego i zmierzenia do jego realizacji oraz usiłowania doprowadzenia go do innej czynności seksualnej.

Mieszkaniec Poznania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3