50 osób na kwarantannie w Rewalu. Lokalne media: to po wizycie gości ze Śląska

Rewal beach 86032 1920

Redakcja

24 czerwca 2020

Ok. 50 osób z ośrodka wypoczynkowego w Rewalu (Zachodniopomorskie) zostało skierowanych na kwarantannę po tym, jak u dwojga turystów wykryto koronawirusa - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka wojewódzkiego sanepidu. Zamknięta została część ośrodka.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan, około 50 osób zostało poddanych kwarantannie w ośrodku w nadmorskim Rewalu po tym, jak u dwojga turystów z południa Polski stwierdzono zakażenie koronawirusem. Dodała, że w kwarantannie przebywają wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi; są im wykonywane badania.

Jak ustaliła redakcja miejscowego Superportalu24.pl - turyści przyjechali do Rewala ze Śląska. Podczas pobytu jedna z osób poczuła się źle. Kobieta miała narzekać na duszności i ból w klatce piersiowej. Ratownicy medyczni, którzy w minioną niedzielę przyjechali do kobiety, początkowo podejrzewali problemy z sercem. Jednak test na koronawirusa potwierdził zakażenie wirusem SARS-COV-2. Kolejny pozytywny wynik wyszedł u partnera kobiety. Oboje trafili do szpitala w Szczecinie - informuje portal. 

Czytaj także: W górnictwie kilka nowych zakażeń, ponad 150 ozdrowień

Wójt gminy Rewal Konstanty Oświęcimski przekazał PAP, że zamknięta została część ośrodka wypoczynkowego, osoby objęte kwarantanną przebywają w jednym z budynków. Ośrodek objęty jest nadzorem sanepidu w Gryficach. PAP/Superportal24.pl

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3