Włamanie do sklepu jubilerskiego w Częstochowie. Skradziono biżuterię wartą kilka tysięcy złotych

42 699643

Redakcja

1 kwietnia, 2022

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Częstochowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który w nocy 23 marca 2022 roku włamał się do jednego ze sklepów jubilerskich. Częstochowianin ukradł biżuterię wartą kilka tysięcy złotych. Choć jego tożsamość nie była znana, zaledwie w ciągu kilku dni śledczy zatrzymali go wraz z częścią skradzionego „łupu”.

W nocy 23 marca 2022 roku doszło do kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego na częstochowskim Stradomiu. Policjanci na miejscu ustalili, że włamywacz przeciął kraty i wyważył okno, przez które dostał się do wnętrza sklepu. Sprawca ukradł biżuterię wartą kilka tysięcy złotych.

Już następnego dnia kryminalni z „jedynki” wytypowali do włamania 44-letniego mieszkańca Częstochowy, który nie posiadał stałego miejsca przebywania i ukrywał się przed organami ścigania. Dzięki dalszym ustaleniom 28 marca 2022 roku policjanci zatrzymali mężczyznę na jednym z częstochowskich osiedli.

Przy zatrzymanym znaleźli również torbę, w której znajdowała się część skradzionej kilka dni temu biżuterii.

Na wniosek prokuratury decyzją sądu mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Jak się okazało, 44-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz zamiast 10 lat pozbawienia wolności, grozi mu kara nawet o połowę wyższa.

 

Źródło: KMP w Częstochowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 17.5µg/m3