Włamał się do mieszkania własnej matki. Później zgłosił przestępstwo na policję

Policja

Redakcja

9 maja 2024

52-letni mieszkaniec Przyrowa (pow. częstochowski) włamał się do mieszkania należącego do jego matki. Ukradł 2000 złotych, po czym sam zgłosił przestępstwo na policję. Za włamanie i kradzież grozi mu do 10 lat więzienia.

W poniedziałek z policjantami z Koniecpola telefonicznie skontaktował się 52-latek, twierdząc, że do mieszkania jego matki ktoś się włamał. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. 

Okno w łazience było wepchnięte do środka, a z mieszkania zniknęły pieniądze należące do 77-latki. Mundurowi nie zastali tam zgłaszającego, a jedynie jego matkę i brata. W tym samym czasie mając informację o włamaniu w tym miejscu, kierownik Komisariatu Policji w Koniecpolu przekazał, że sprawcą włamania może być sam zgłaszający - relacjonuje policja. 

Aspirant był kiedyś dzielnicowym w tym rejonie i doskonale znał mężczyznę.

Jak się okazało, informacja byłego dzielnicowego okazała się trafiona. Kryminalni ustalili miejsce jego pobytu i weszli do lokalu. 

Zastali tam 52-letniego zgłaszającego. Mężczyzna był pijany. Początkowo zaprzeczał całemu zdarzeniu i zapewniał, że nie ma z tym nic wspólnego. Ale kiedy stróże prawa przeszukali mu pomieszczenie, odnaleźli skradzioną gotówkę. Wtedy włamywacz przyznał się do winy. Od razu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj, gdy już wytrzeźwiał usłyszał zarzut - podała KMP w Częstochowie. 

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.


powiązane artykuły:

Handcuffs 921290 1280
Wiadomości 16 listopada 2019

Oficer dyżurny jastrzębskiej otrzymał zgłoszenie, że w domu przy Pszczyńskiej ma przebywać osoba pos

43 773052
Lokalne 27 sierpnia 2023

Policja w Dąbrowie Górniczej zatrzymała 32-letniego obywatela Ukrainy. Jak się okazało, mężczyzna

Alkomat
Lokalne 12 kwietnia 2024

33-latek odpowiedzialnie chciał sprawdzić swoją trzeźwość. Wynik był bez zarzutu. Mężczyz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3