Park handlowy w Rudzie Śląskiej wypełnia się najemcami. Wiemy, jakie sklepy otworzą

Park handlowy w rudzie slaskiej

Redakcja

9 maja 2024

Otwarcie obiektu planowane jest na koniec 2024 roku, a już ok. 90 proc. powierzchni zostało wynajęte.

Do otwarcia parku handlowego w Rudzie Śląskiej pozostało jeszcze kilka miesięcy, a większość lokali ma już swoich najemców. Na duże zainteresowanie powstającym obiektem wpływa jego potencjał wynikający zarówno z doskonałej lokalizacji w pobliżu najważniejszych osi komunikacyjnych w regionie, jak i format parku handlowego, który utrzymuje silną pozycję na polskim rynku. 

Polacy coraz bardziej cenią możliwość robienia szybkich zakupów, dlatego często wybierają parki handlowe jako miejsce, gdzie można kupić produkty pierwszej potrzeby. Budowany przez nas obiekt w Rudzie Śląskiej cieszy się dużym zainteresowaniem rynku m.in. za sprawą dogodnej lokalizacji w pobliżu kluczowych dróg regionalnych, a także formatowi jednopoziomowego obiektu z wejściami bezpośrednio z parkingu, który zapewni możliwość wygodnych zakupów. Naszym założeniem jest stworzenie w nim optymalnego zestawu możliwości zakupowych, gdzie każdy znajdzie produkty, których potrzebuje. Obiekt jest już niemal w całości wynajęty. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie wynajmu ostatniego wolnego lokalu - mówi Jacek Ostwald, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

W powstającym obiekcie o powierzchni 3 650 mkw. GLA znajdzie się kilkanaście lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek. Swoje sklepy otworzy w nim m.in. marka należąca do grupy LPP: Sinsay oferująca modną odzież w atrakcyjnych cenach dla całej rodziny oraz produkty dla domu, a także międzynarodowe sieci sklepów Dealz oraz Pepco. Nie zabraknie też drogerii Rossmann i sklepu ze sprzętem elektronicznym Media Expert. Na terenie centrum dostępnych będzie 155 miejsc parkingowych.

Obiekt powstaje w Rudzie Śląskiej przy skrzyżowaniu ulicy Bukowej i 1 Maja, w sąsiedztwie marketu budowlanego Castorama. Bezpośrednio przy inwestycji przebiega trasa N-S, która docelowo ma łączyć dwie kluczowe drogi w okolicy - autostradę A4 z Drogową Trasą Średnicową i ma być kluczową osią komunikacyjną w regionie. Taka lokalizacja umożliwi swobodny dostęp do parku handlowego mieszkańcom zarówno całego miasta, jak i aglomeracji.

W komercjalizacji obiektu spółkę PKB Inwest Budowa wspiera firma Scallier z Poznania. Generalnym wykonawcą jest firma BUD-PIS. Otwarcie obiektu planowane jest w IV kw. 2024.powiązane artykuły:

Szyb franciszek
Lokalne 19 kwietnia 2024

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. przekazała miastu Ruda Śląska w formie darowizny nale

Nowa szkola ruda slaska
Lokalne 15 kwietnia 2024

Złożony został wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie nowego budynku Szkoły

Budowa trasy n s
Lokalne 17 kwietnia 2024

Od 6 miesięcy trwa budowa pierwszego odcinka trasy N-S na północ od węzła z Drogową Trasą

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3