Włamał się do kościoła w Radzionkowie i ukradł "dary wiernych"

61 744831

Redakcja

13 lutego, 2023

Włamał się do kościoła i ukradł wyroby jubilerskie, czyli "wota dziękczynne". To drogocenne przedmioty ofiarowane przez wiernych. 

W minioną środę doszło do włamania i kradzieży w kościele św. Wojciecha w Radzionkowie. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który wszedł do bocznego ołtarza parafii zabrał „wota dziękczynne” w postaci wyrobów jubilerskich, ofiarowane przez wiernych dla kościoła. 

Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady przestępstwa i nagranie z monitoringu. Ustalono, że za kradzieżą stoi znany wymiarowi sprawiedliwości, mieszkaniec Bytomia. Informację tę potwierdziły osoby postronne, które widząc wcześniej opublikowany wizerunek podejrzanego, skontaktowały się z mundurowymi i utwierdziły ich w swoich ustaleniach.

W sobotni poranek policjanci ruszyli na teren Bytomia w miejsce, gdzie miał przebywać podejrzany. Krótka obserwacja terenu przyniosła zamierzony efekt, bo oczom policjantów ukazał się mężczyzna, łudząco przypominający tego z nagrań w kościele. Gdy go zatrzymali, okazało się, że mają do czynienia ze złodziejem, który na sumieniu miał więcej kradzieży. Jego przeszłość kryminalna była bardzo bogata, bo 69-letni mężczyzna, był wielokrotnie karany za przestępstwa, w tym za kradzieże z włamaniem.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 8.8µg/m3