G2 Esports wielkim triumfatorem Intel Extreme Masters 2023!

Iem2023

Redakcja

12 lutego, 2023

To już koniec. Za nami esportowe święto, czyli Intel Extreme Masters 2023 Katowice. Spodek kolejny raz odleciał napędzany dopingiem tysięcy fanów esportu z całego świata. Natomiast Międzynarodowe Centrum Kongresowe "odżyło" po pandemicznej przerwie.

Intel Extreme Masters 2023 w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń dla całego esportu. Impreza znów przyciągnęła tłumy z całego świata. W tym roku powrócił również IEM EXPO w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. 

Intel Extreme Masters to przede wszystkim rywalizacja najlepszych drużyn w Counter Strike. Turniej wygrali zawodnicy z G2 Esports, którzy po raz pierwszy mogli podnieść upragniony puchar. W finale pokonali Heroic 3:1.

Zawody w StarCraft II wygrał  Li "Oliveira" Peinan z Chin, który w finale pokonał Cho "Maru" Seong-ju z Japonii. Peinan tym samym zdobył tytuł Mistrza Świata w ESL Pro Tour. Pula nagród we wszystkich turniejach to 1,5 mln dolarów.

Na IEM Expo rozegrany został również (po raz pierwszy na IEM Katowice) turniej żeńskich drużyn w CS:GO. Polski dzielnie walczyły jako NAVI Javelins. Niestety przegrały w finale. Również po raz pierwszy odbyły się pokazowe zawody w wirtualnych wyścigach.

Na IEM Expo każdy mógł za darmo zwiedzieć kilkadziesiąt stoisk producentów gier komputerów, komputerów, sprzętu gamingowego itd. Wystawcy oferowali testowanie komputerów, granie oraz organizowali różne konkursy i wydarzenia z esportowcami oraz influencerami. 

IMG 20230210 152538

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3