Władze w Częstochowie przejęli seniorzy

61739

Redakcja

22 października, 2022

Seniorki i seniorzy przejęli klucz do miasta. W ten weekend to oni będą rządzić Częstochowa i pokazywać, że mają więcej werwy niż niejedni dwudziestolatkowie. Z okazji ich święta wystąpi Izabela Trojanowska i pojawi się dobrze znane show Śpiewające Fortepiany.

W piątek, 21 października seniorki i seniorzy otrzymali symboliczne klucze do bram miasta i tym samym rozpoczęli Senioralia.  Klucze do bram miasta wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Jarosław Marszałek. 

Jesteście najbardziej utytułowaną i zasłużoną grupą społeczną w naszym mieście, jesteście osobami, które już nic nie muszą, a wszystko mogą, w dodatku mają jeszcze bardzo dużo sił i energii do tego, żeby ją przekazać - mówił podczas otwarcia Senioraliów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Dlatego właśnie z wdzięczności i szacunku do tego, co zrobiliście dla naszego miasta, przygotowujemy w Częstochowie specjalne atrakcje z myślą o was, w tym dwudniowe Senioralia.

Pierwszego dnia świętowania uczestnicy mieli okazje pokazać, że nie tylko ducha mają młodego, ale także i ciało, a werwy może im pozazdrościć dwudziestolatek. Wzięli oni udział w zajęciach zumby gold, zdrowego kręgosłupa i gimnastyki. W holu głównym Hali Sportowej można było odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów.

Sobota natomiast zapowiada się bardzo muzycznie. W Hali Sportowej o godzinie 18.00 będzie można posłuchać koncertu Izabeli Trojanowskiej. Gwiazdą wieczoru o godzinie 20.00 będą natomiast Śpiewające Fortepiany w składzie: Czesław Majewski & Janusz Tylman (duet fortepianowy), Malina Kowalewski Band, Joanna Stefańska - Matraszek (sopran), Ireneusz Miczka - baryton, zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner. W międzyczasie zaplanowano wręczenie nagród w konkursie "Częstochowski Aktywny Senior". Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a. 

Z tej okazji w sobotę, w godzinach 16-23.30 będzie kursowała dodatkowa linia autobusowa nr 90. Wciąż można kupić bilety na drugi dzień Senioraliów. Osoby powyżej 60. roku życia zapłacą za nie 10 zł, pozostali uczestnicy  - 120 zł. Sprzedaż prowadzona jest w Miejskim Domu Kultury (ul. Łukasińskiego 50/68), Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1), Miejskiej Galerii Sztuki (al. Najświętszej Maryi Panny 64), Częstochowskiej Organizacji Turystycznej (Al. NMP 65), Hali Polonia (ul. Dekabrystów 43). Do kupienia również w sobotę w kasie Hali Sportowej Częstochowa od godz. 16.

źródło: UM Częstochowa 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3