Wjechał przed samochód na hulajnodze elektrycznej

Hulajnogatychy

Redakcja

20 lipca 2023

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Tychach na skrzyżowaniu ul. Urbanowickiej z ul. Przemysłową. Młody użytkownik hulajnogi elektrycznej wjechał wprost przed samochód.

 Na nagraniu z wideorejestratora samochodowego widzimy jak kierowca samochodu skręca z Urbanowickiej w lewo na Przemysłową. Nagle z prawej strony nadjeżdża młody mężczyzna na hulajnodze elektrycznej. Nie jedzie po chodniku, tylko po jezdni. Na dodatek ma kaptur założony na głowę.

Kiedy kierowca wykonuje manewr skrętu w lewo, użytkownik hulajnogi wjeżdża przed niego na przejazd dla rowerzystów - nie dając żadnych sygnałów. Na szczęście kierowca samochodu hamuje i zapobiega potrąceniu.

Policja przypomina, ze kierujący hulajnogą jest obowiązany jechać drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów powinien jechać po jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h. Jeżeli nie ma takiej możliwości, powinien jechać chodnikiem z prędkością dostosowaną do pieszych. 

62 768649

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3