Wjechał autem w torowisko. W organizmie miał ponad promil alkoholu

54 798770

Redakcja

9 lutego, 2024

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Pszczynie. Pijany kierowca nie zauważył zakrętu, pojechał na wprost i zawiesił pojazd tuż przed torowiskiem, po czym wysiadł z pojazdu i chciał uciec. Uniemożliwili to świadkowie zdarzenia, którzy ujęli 39-latka.

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj w Pszczynie na ulicy Ks. Bp. Bernarda Bogedaina. Policjanci zostali poinformowani o samochodzie, który zawisł tuż przed torowiskiem kolejowym. 

Jak się okazało pojazd marki BMW, którym jechał 39-latek wypadł z drogi, ściął baner reklamowy i wylądował tuż przy torach kolejowych. Następnie kierowca i pasażer wysiedli z pojazdu i zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Ucieczkę kierowcy uniemożliwili bezpośredni świadkowie, którzy ujęli mężczyznę, a następnie przekazali go mundurowym.

Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec Pszczyny kierował osobówką mając w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - podała KPP w Pszczynie. 

Kierowca za jazdę „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

powiązane artykuły:

Zatrzymanie sprawcy kolizji
Lokalne 9 lutego, 2024

Wywiadowcy z Dąbrowy Górniczej zatrzymali sprawcę groźnie wyglądającej kolizji drogowej.

Policyjne statystyki
Wiadomości 3 stycznia, 2024

W 2023 roku na drogach województwa śląskiego odnotowano 1871 wypadków, w których zginęło

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3