Doprowadził do zderzenia 4 samochodów na DK 94. Uciekł z miejsca kolizji bo był pijany

Zatrzymanie sprawcy kolizji

Redakcja

9 lutego, 2024

Wywiadowcy z Dąbrowy Górniczej zatrzymali sprawcę groźnie wyglądającej kolizji drogowej. 48-latek doprowadził do zderzenia 4 pojazdów na Drodze Krajowej nr 94. Grozi mu teraz kara 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło 7 lutego br. o godzinie 17.00 na Drodze Krajowej nr 94. Kierujący osobowym oplem z niewyjaśnionych przyczyn uderzył z dużym impetem w tył poprzedzającego go samochodu. Tym sposobem doprowadził do groźnie wygladajacej kolizji czterech samochodów i uciekł z miejsca zdarzenia. 

Dzięki intensywnym poszukiwaniom przeprowadzonym przez policyjnych wywiadowców 48-letni mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Już chwile po zatrzymaniu, był znany powód jego ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.

Sprawca miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, co znacznie przekracza dozwolone normy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co sprawia, że jego obecność na drodze była nielegalna i niebezpieczna dla innych uczestników ruchu drogowego - relacjonuje policja. 

Dąbrowianin będzie teraz odpowiadał przed sądem za swoje czyny, grozi mu teraz kara 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

powiązane artykuły:

48 790461
Lokalne 12 grudnia, 2023

Pijany kierowca spowodował dwie kolizje w powiecie lublinieckim. Po drugim zdarzeniu zasnął za ki

Zatrzy
Lokalne 29 marca, 2023

Policjanci zatrzymali 30-letniego sprawcę wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia. Męż

Kierowca został ukarany wysokim mandatem za ucieczkę z miejsca kolizji
Wiadomości 22 listopada, 2022

Kierowca spowodował kolizję na ulicy Młyńskiej w Rudzie Śląskiej. Zamiast jednak spisać oświadcze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3