Winda i ruchome schody przy dworcu w Mysłowicach już dostępne dla mieszkańców [Wideo]

Hgrfadr

Redakcja

1 października 2022

Mieszkańcy Mysłowic mogą korzystać już z wyremontowanej infrastruktury naziemnej oraz przejścia podziemnego przy dworcu PKP pomiędzy obiema stronami ul. Oświęcimskiej i ul. Powstańców.

Od czwartku 29 września działają także winda oraz ruchome schody, które Urząd Dozoru Technicznego dopuścił wreszcie do eksploatacji. Po drugiej stronie przejścia jest też dostępna platforma dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo obok przystanka autobusowego postawiono wiatę, pod którą można zostawić swój rower i przesiąść się na komunikację miejską. Do dworca natomiast prowadzą ścieżki rowerowe, które były budowane w ramach inwestycji „Bike & ride”.

Przy dworcu wykonano już także część nasadzeń zieleni i postawiono elementy małej architektury, czyli ławeczki i kosze na śmieci. Zadbano również o bezpieczeństwo za pomocą kamer, które zostały umieszczone zarówno w samym przejściu, jak i przy infrastrukturze naziemnej.

Wszystko to kosztowało miasto ok. 9,5 mln zł. Drugi etap inwestycji „Bike & ride”, czyli budowa ścieżek rowerowych, pochłonął ok. 12 mln zł. Niemal 80% kosztów, udało się Miastu pozyskać ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Remont dalszej części przejścia podziemnego, od ul. Powstańców, pod torami kolejowymi, planują na przyszły rok Polskie Linie Kolejowe.

 

Źródło: itvm.pl - Telewizja o Mysłowicach 

Kiujhgfre

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.8µg/m3