Wiktoria z Sosnowca odnaleziona. Zagrażało jej niebezpieczeństwo? Prokuratura wszczęła śledztwo

Police 4338246 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

7 sierpnia 2023

W sprawie Wiktorii z Sosnowca zatrzymany został mężczyzna. Dziewczynkę odnaleźli policjanci w poniedziałek rano. Zaginęła w sobotni wieczór.

5 sierpnia około godziny 19:00 Wiktoria wyszła z miejsca zamieszkania, żeby wynieść śmieci. Od tamtej pory rodzina nie miała z nią kontaktu. Około godziny 22:00 policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu dziewczynki.

W niedzielę rano media opublikowały informacje o poszukiwaniach 11-latki. Udostępniono jej zdjęcia. Miała przy sobie telefon, ale był nieaktywny. Policjanci dotarli do świadków oraz nagrań z monitoringu. Ustalili, że Wiktorii grozi niebezpieczeństwo. W niedzielę wieczorem uruchomiono child alert, a do akcji zaangażowane zostały inne służby, w tym straż pożarna, WOT. Do działań wykorzystane zostały również psy służbowe. Do poszukiwań włączyły się też jednostki policji z całej Polski.

Zatrzymany mężczyzna

Ostatecznie dziewczynka została odnaleziona w poniedziałek, przed godziną 7:00 w województwie zachodniopomorskim. Była cała i zdrowa, ale została zabrana do szpitala na badania. Policja nie chce zdradzać szczegółów ze względu na dobro dziecka i rodziny. Wiadomo, że w sprawie został zatrzymany mężczyzna.

Co stało się pomiędzy jej zaginięciem a odnalezieniem? Wiemy, że Wiktoria wygląda dojrzalej niż wskazuje to jej wiek. Jest wysoką dziewczyną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że miała nawiązać kontakt przez internet z podejrzanym. Następnie wyszła w sobotni wieczór z mieszkania i udała się na stację kolejową. 

Prokuratura jeszcze przed szczęśliwym zakończeniem poszukiwań, wszczęła śledztwo w sprawie uprowadzenia i pozbawienia wolności dziewczynki.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3