Wielopoziomowy parking w Tarnowskich Górach? Są już pierwsze koncepcje

Fdfredewsew

Redakcja

31 lipca, 2022

Wielopoziomowy parking ma rozwiązać problem braku wolnych miejsc parkingowych w centrum Tarnowskich Gór. Miasto ma już pierwsze koncepcje budowy obiektu. Jako jedyną, możliwą lokalizację takiej inwestycji wskazuje teren za budynkiem Urzędu Miasta na ul. Sienkiewicza.

Teren, na którym w przyszłości miałby zostać wybudowany parking, jest w większości własnością gminy. Na ostatniej sesji Rada Miejska wyraziła zgodę na zakup sąsiednich działek, na których stoją obecnie m.in. zabudowania gospodarcze

W najbliższym czasie będziemy rozmawiać z ich właścicielami”

zapowiada Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór wskazując, że obiekt powinien – w połączeniu z innymi – zaspokoić potrzeby parkingowe przyjeżdżających do centrum kierowców.

Według wstępnych koncepcji parking mógłby pomieścić nawet na trzysta samochodów. Jak podają władze miasta, można przyjąć, że obiekt będzie miał trzy kondygnacje. Jak będzie ostatecznie, zadecyduje geologia i badania podłoża.

Musimy być bardzo ostrożni w pracach projektowych dlatego , że obok mamy zabytkowe obiekty, poza tym nowa bryła nie może zdominować sąsiednich budynków i całego, zabytkowego krajobrazu”

dodaje burmistrz Skawiński.

Budowa obiektu będzie uzupełnieniem miejsc parkingowych, jakie powstały na Tarmilo (blisko 100 miejsc) oraz budowanych (200 kolejnych) przy Centrum Przesiadkowym w okolicach dworca PKP.
Plan miasta wygląda następująco: jeśli jeszcze jesienią gotowa będzie koncepcja, na przełomie tego i przyszłego roku mogłyby zacząć się prace projektowe parkingu.

 

Źródło: UM Tarnowskie Góry

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3