Odpust U Babci Anny w Katowicach-Nikiszowcu [FOTO]

IMG 8971 02

Redakcja

31 lipca 2022

Jeden z najsłynniejszych jarmarków i odpustów w Polsce. Tłumy z Katowic i okolic przyjeżdżają do Nikiszowca, aby wziąć udział w corocznym jarmarku, organizowanym z okazji "Odpustu babci Anny".

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00. . Wydarzenie nawiązuje do święta patronki kościoła w Nikiszowcu. Odpust organizowany jest tradycyjnie w centralnej części zabytkowego osiedla Nikiszowiec. 

Pomimo słabej pogody, od godzin porannych na Nikisz przyjechały tłumy. Jeszcze przed godziną 10:00 był problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Dlatego też uruchomiono specjalną linię autobusową, a organizatorzy zachęcali do skorzystania właśnie ze środków komunikacji publicznej. 

Na jarmarku pojawiło się ponad 100 stanowisk. Można zakupić różne wyroby gastronomiczne, ale też lokalne działa sztuki czy też ozdoby. Postawiono również scenę (pierwszy raz od początku pandemii), na której odbywają się wydarzenia artystyczne. 

Przygotowano także coś zupełnie nowego i wyjątkowego – loterię fantową pn. „Loteria Babci Anny”, z nagrodą główną voucherem na zakupy o wartości 2280 zł w sklepach sieci Ski Team. Losy będą sprzedawane podczas wydarzenia, a losowanie odbędzie się w godz. 17.00-17.30. Ski Team to Partner Główny Odpustu, który na ten dzień przygotował coś specjalnego dla rowerzystów – mobilny warsztat naprawy.

IMG 8966 01

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3