Wieloetapowa pielęgnacja cery

Wieloetapowa pielegnacja twarzy

Redakcja

23 maja 2024

Wieloetapowa pielęgnacja cery to wciąż bardzo popularny trend. Jak zacząć taką dbałość o skórę?

Oczyszczanie twarzy

Pierwszym etapem wieloetapowej pielęgnacji twarzy jest oczyszczanie. Przebiega ono w dwóch fazach. W pierwszej używamy produktu na bazie olejku, takiego jak dwufazowy płyn do demakijażu czy po prostu zwykły olejek i zmywamy make up, także pozostałości filtrów UV. Olejek powinien dobrze emulgować i wygodnie zmywać się przy pomocy ciepłej wody i ewentualnie bawełnianego ręczniczka. Drugim etapem jest oczyszczenie twarzy produktem na bazie wody, na przykład pianką czy żelem myjącym. Tym kosmetykiem zmywamy resztki olejku, a także poprawiamy stan oczyszczenia porów skóry. Tak wypielęgnowana cera jest świetnie przygotowane do procesów nawilżania, mniejsze jest też ryzyko powstawania niedoskonałości wynikających z zapychania porów.

Tonizowanie

Niebagatelne znaczenie ma tonizowanie przez wiele osób pomijane. Wydaje się bowiem, że tonik to kosmetyk który niewiele zdziała, stanowiąc zaledwie mgiełkę rozpylaną na twarz. Jednakże po oczyszczaniu skóra może mieć zaburzony poziom pH, co sprzyja rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów, to znaczy tych, które powodują powstawanie trądziku. Na skórze bytuje naturalny mikrobiom, który utrzymuje ją w pewnej równowadze. Tonik może pomóc w zachowaniu tego mikrobiomu, przywróceniu odpowiedniego odpowiedniego poziomu pH. Ponadto tego typu produkt przydaje się, jeżeli chcemy wykorzystać jeszcze jeden trend, a mianowicie skin flooding, polegający na spryskiwaniu płynnym produktem twarzy pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw produktów nawilżających. Polepsza to ich wchłanianie się i zwiększa stopień nawilżenia.

Nawilżenie skóry

Następnym etapem jest nawilżenie skóry. Tu nakładamy kilka różnego rodzaju kosmetyków, których wspólne działanie ma być spotęgowane. Najpierw możemy zaaplikować esencje o półpłynnej konsystencji, następnie nakładamy serum – jest to produkt zazwyczaj skoncentrowany, zawierający różnego rodzaju dobroczynne składniki takie jak witaminy, peptydy, aminokwasy, kolagen. Może mieć konsystencję olejku lub żelu, w zależności od naszych preferencji i typu skóry. Na serum aplikujemy krem. Na dzień sprawdzą się lżejsze konsystencje, które nadają się też pod makijaż, na noc z kolei wybierajmy produkty bogatsze, które zregenerują i ukoją skórę w czasie snu. Raz lub dwa razy w tygodniu w pielęgnację wyłączyć warto też różnego rodzaju maseczki. W zależności od ich rodzaju będziemy je stosować na różnych etapach pielęgnacji – na przykład maseczki w płachcie, które są idealnym rozwiązaniem natychmiastowym, szybko przywracają blask i nawilżają skórę możemy stosować po serum. Resztki produktu warto wklepać w twarz i dekolt. Z kolei maseczki, które należy zmyć, na przykład różnego rodzaju glinki, włączamy tuż po oczyszczaniu skóry. Stosując tego typu produkty szybko zauważymy zmiany na cerze – będzie ona wygładzona ukojona ujędrniona i witalna. W połączeniu z odpowiednią dietą uzyskamy naprawdę znakomite efekty.

powiązane artykuły:

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Cded
Artykuły 13 sierpnia 2021

Krem nawilżający do twarzy to bardzo istotny element rutyny pielęgnacyjnej, który jest niezawodny, j

Krem z witaminą c 2023
Lifestyle 22 marca 2023

Witamina C ma wiele różnych zastosowań dla naszego organizmu i warto docenić ją w codziennej pie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.9µg/m3 PM2.5: 6.2µg/m3