Wielkie święto motoryzacji po raz trzeci w Wiśle!-konferencja prasowa

IMG 5244

Redakcja

8 września, 2022

Przed nami GT Festiwal – trzecia edycja dużego wydarzenia motoryzacyjnego w Wiśle. Tegoroczny zlot fanów motoryzacji odbędzie się w dniach 17-18 września. Dziś odbyła się konferencja prasowa prezentująca założenia nadchodzącego święta i największe jego atrakcje.

Marek Bujok, przedstawiciel organizatora, czyli GT Moto przedstawił strefy, na jakie w tym roku Wisła zostanie podzielona.

Tradycyjnie już sercem festiwalu będzie rynek i przylegający do niego park, gdzie pojawią się auta po tuningu, motocykle czy supercar i załogi rally. Tam też stanie scena główna i rampa dla uczestników oraz rozgrane zostaną konkurencje konkursowe, m.in. zawody limbom, car audio czy na najgłośniejszy wydech.

- Szykujemy też niespodziankę dla uczestników w postaci pokazowych przejazdów bolidu Formuły 4 oraz testowe przejazdy uczestników, na odcinku, którym dwa tygodnie później pojadą zawodnicy Rajdu Wisły – tłumaczy Marek Bujok.

Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność pokazów driftu na parkingu koło ronda w Jaworniku, czy zawodów off-roadowych w ramach Śląskiej Ligi Terenowej na Moto Parku Wisła.

Jak co roku podczas GT Festiwalu jest do wygrania wspaniała nagroda główna ufundowana przez GT Workshop. Po samochodzie rajdowym i zeszłorocznym samochodzie do driftu, nadszedł czas na szkolenie i jazdę bolidem F1 po Silesia Ring. Każdy może wziąć udział w konkursie i wygrać nagrodę główną. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z motoryzacją i zebrać pieczątki z różnych stref festiwalu.

Głos zabrała też Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury, które jest partnerem festiwalu.

- Imprezy kulturalne i sportowe przeplatają się w Wiśle od zawsze, stąd po emocjach rajdowych chcielibyśmy zaprosić wszystkich do amfiteatru im. S. Hadyny, gdzie w sobotę o 18:00 zagra Gromee. – wyjaśnia Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Koncert będzie biletowany, a koszt wejściówek to 20,00 zł. Bilety do nabycia przez serwis kupbilet.pl.

W konferencji udział wziął także burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który dziękował organizatorom i partnerom za zaangażowanie w rozwój wydarzenia oraz cieszył się, że kolejny GT Festiwal znów odbywa się w „Perle Beskidów”.

- Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszych posezonowych wydarzeń. Wiem, z doświadczenia poprzednich lat, że każdy fan motoryzacji znajdzie tu coś interesującego dla siebie – dodał Tomasz Bujok.

Aneta Legierska, pełnomocnik marszałka województwa śląskiego, który to patronuje i wspiera GT Festiwal od początku, nawiązała do dobrej współpracy władz wojewódzkich z miastem Wisła.

- Wspieramy duże i interesujące wydarzenia w Wiśle regularnie. Wcześniej Tydzień Kultury Beskidzkiej, teraz Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na Skocznię i GT Festiwal, a za niedługo Rajd Wisły. W Wiśle odbędzie się też ponownie inauguracja sezonu zimowego dla całego województwa. Lada dzień odbędzie się także podpisanie listu intencyjnego na utworzenie nowego miejsca na mapie wojewódzkich instytucji kultury – Domu Jerzego Pilcha – poinformowała Aneta Legierska.

Wszystkie bieżące informacje na temat GT Festiwalu znaleźć można na festiwalowych kanałach w mediach społecznościowych oraz na stronie https://gtfestiwal.pl/

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3