Rajd Śląska wystartuje z Katowic. Uwaga kierowcy - zmiany w organizacji ruchu!

Efektowne malowanie to jeden z atrybutow rajdowek fot UMK

Redakcja

8 września 2022

Tegoroczny Rajd Śląska zawita do centrum Katowic! Oprócz spektakularnych przejazdów katowickim odcinkiem specjalnym organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji dla mieszkańców. W związku z organizacją rajdu, w piątek 9 września będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Rajd Śląska, to największa w regionie impreza motoryzacyjna, która już od swojej pierwszej edycji w 2017 roku nieprzerwanie jest częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – najważniejszego cyklu rajdowego w naszym kraju.

Dla tak dużego przedsięwzięcia konieczna będzie zmiana organizacji ruchu drogowego oraz transportu publicznego.

– Dzięki doskonałej współpracy służb miejskich i policji udało nam się wspólnie z organizatorem ograniczyć zamknięcia tylko do dnia wydarzenia, czyli do 9 września. Musimy się jednak liczyć z pewnymi zmianami i wyłączeniami w organizacji ruchu, których wprowadzenie jest konieczne dla bezpiecznego przeprowadzenia rajdu zarówno dla zawodników, jak i kibiców, którzy zgromadzą się przy trasie przejazdu w sercu Katowic. Zwracamy się do kierowców, by zwrócili uwagę, że parking w Strefie Kultury w piątek będą musieli opuścić najpóźniej do godziny 15.00, a pozostawienie pojazdu na trasie przejazdu, np. na parkingu wzdłuż al. Korfantego, będzie skutkować brakiem możliwości wyjazdu do godz. 22.00 tego dnia – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej i dodaje, że organizator w związku z tymi ograniczeniami przeprowadzi akcję informacyjną na parkingu w formie ulotek i plakatów.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały 9 września od godz. 15.00 do godz. 22.00.

Z ruchu wyłączone zostaną drogi, którymi przejadą rajdowcy, a dodatkowo prawy pas ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do al. Korfantego. Pozostanie możliwość przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Piotra Skargi. Ulica Uniwersytecka zostanie zamknięta od ronda Pietera do al. Roździeńskiego. Zamknięta zostanie północna jezdnia al. Roździeńskiego od ronda Ziętka do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego, natomiast południowa od ronda Ziętka do wyjazdu Uniwersyteckiej. Zostanie utrzymana możliwość wyjazdu z ul. Olimpijskiej w al. Korfantego w obu kierunkach – w stronę Siemianowic oraz do ronda Ziętka. Rondem Ziętka będzie można przejechać tylko z północy na południe oraz z zachodu na południe, natomiast ruch tunelem odbywać się będzie w obu kierunkach. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia dla pieszych zlokalizowanych na trasie rajdu.

Zalecamy bieżące monitorowanie informacji o zmianach w lokalizacji przystanków komunikacji zbiorowej oraz w kursowaniu jej pojazdów na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego: TU.

Katowice będą pierwszym przystankiem na trasie tegorocznego Rajdu Śląska. Natomiast w sobotę, 10 września, zawody przeniosą się na południe województwa śląskiego.

Trasa OS Katowice Rajd Slaska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3