Widowiskowe zawody Red Bull Car Park Drift po raz pierwszy w Katowicach

Aras Gibieza fot Joerg Mitter Red Bull Content Pool

Redakcja

2 sierpnia 2022

Motorsportowe zawody Red Bull Car Park Drift po raz pierwszy zagoszczą w Polsce i to jeszcze w sercu Górnego Śląska - Katowicach. W weekend 13-14 sierpnia 2022 na wielkim parkingu w Katowickiej Strefie Kultury, zbudowany zostanie specjalny tor przeszkód, a zadaniem kierowców będzie pokonanie go bezbłędnie i w jak najlepszym stylu. Spośród ok. 50 uczestników, tylko 20 będzie mogło zakwalifikować się do finału. Wstęp wolny.

Podczas Red Bull Car Park Drift na tym samym torze zobaczyć będzie można profesjonalistów m.in. Kubę Przygońskiego (Mistrza Polski w driftingu) czy Piotra Więcka (zwycięzcę Drift Masters European Championship), ale także amatorów, dla których start w zawodach tej rangi może być pierwszą taką okazją.

Jak podkreśla Arkadiusz Dudko: „profesjonalni kierowcy wcale nie muszą być tutaj faworytami”. Dudko będzie jednym z sędziów Red Bull Car Park Drift. Razem z Abdo Feghali (jednym z założycieli serii, a także zdobywcą rekordu Guinnessa w najdłuższym drifcie) oraz Krzysztofem Terejem oceniać będą przede wszystkim umiejętność panowania nad autem w drifcie oraz sposób, w jaki zawodnik pokonuje przeszkody. Wszystkie muszą zostać zaliczone w odpowiedniej kolejności oraz we właściwym kierunku. 

W sobotnich kwalifikacjach wystartuje ok 50 uczestników, 20 z nich zobaczymy w niedzielnym finale. Walka o awans do światowego finału, to nie wszystko, co czeka na kibiców w Katowicach.

Jedną z atrakcji dodatkowych będzie Pojedynek Gwiazd Speed Games. Speed Games to jedyny w swoim rodzaju projekt stworzony przez Kubę Przygońskiego. Podczas każdej edycji zaproszeni goście mają okazję doskonalić swoje umiejętności za kółkiem pod okiem Kuby i profesjonalnych instruktorów. Wśród szkoleń nie mogło oczywiście zabraknąć jazdy bokiem i to właśnie swoje driftingowe umiejętności sprawdzą gwiazdy Speed Games podczas Red Bull Car Park Drift w Katowicach (niedziela, w trakcie finału). Uczestnikami Pojedynku Gwiazd będą: Poczciwy Krzychu, Fusialka, Michała Gała, Hubert Gromadzki, Buczo HI_5 i Dawid Frank. W trakcie finału zobaczymy też stunt motocyklowy w wykonaniu Arasa Gibiezy, zawodnika z Litwy. 

Partnerami Red Bull Car Park Drift są MILWAUKEE, DJI, Garmin oraz gospodarz – Miasto Katowice.

powiązane artykuły:

Piotr Wi AE cek wygrywa polski przystanek Red Bull Car Park Driftfot Jacek Jablonski
Lokalne 15 sierpnia 2022

Tłumy kibiców, dużo dymu i jazdy bokiem na specjalnym torze przeszkód. Po raz pierwszy w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3