Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Sosnowiec: w czasie PANDEMII dzieci się nudzą!

Wybory2020
Teraz, gdy wizyty na oddziałach w szpitalach są niemożliwe, a wszystko przenosi się do świata online, również artyści-klowni z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu rozpoczęli wirtualne odwiedziny u dzieci. „Noskowa E-linia", bo tak nazywa się ten projekt, to spotkania realizowane za pomocą Messengera, w którym po jednej stronie ekranu jest artysta-klown, a po drugiej dziecko.

Dodatkowo Fundacja postanowiła jeszcze poszerzyć grupę odbiorców i we współpracy z MOPS w Sosnowcu, rozpoczęła wirtualne odwiedziny u podopiecznych kilku rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych na Śląsku.

Te wirtualne zajęcia przez naszych milusińskich zostały bardzo dobrze przyjęte. Dzieci są szczęśliwe z tego typu zabawy, a rodzice podkreślają, że jest to zabawa, ale również edukacja.  Klowni z Fundacji Czerwone Noski Klown to doświadczenie terapeuci, którzy, działają w Polsce od 2012 roku, powstała z inicjatywy międzynarodowej organizacji charytatywnej Red Noses International (RNI) z siedzibą w Wiedniu.

Wszystkie programy Fundacji łączy wspólne hasło: „Śmiech jest najlepszym lekarstwem". Realizowany od 7 lat program „Klown w Szpitalu" zapewnia regularną terapię śmiechem 15 000 dzieci w Polsce rocznie. Dzięki programowi „Pogotowie Uśmiechu" artyści-klowni towarzyszą dziecku i rodzicom w chwilach zwiększonego napięcia i stresu np.: przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Program „Obudzić Uśmiechem" to specjalnie przygotowane działania klownowe dla dzieci przebywających w śpiączce. Dzięki programowi „Uśmiech nie zna wieku" pacjenci geriatryczni, na co dzień cierpiący z powodu ograniczonej mobilności, percepcji i zdolności komunikowania się, dostają chwile radości, optymizmu i odwagę do akceptacji własnych słabości. „Humor w Medycynie" to ogólnopolski program skierowany do personelu medycznego.


Komentarze