Wernisaż wystawy „O zawierciańskim szkle słów kilka…” w GSW „Elektrownia”

Szklo wystawa

Redakcja

2 lutego, 2023    Czeladź

Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza 2 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „O zawierciańskim szkle słów kilka…”.

Ekspozycja stwarza niepowtarzalną okazję zobaczenia obiektów zakupionych przez Miasto Zawiercie od Syndyka Masy Upadłościowej Huty Szkła Gospodarczego „Zawiercie”. Zawierciańska kolekcja znajduje się na stałej ekspozycji w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu, która stała się miejscem emblematycznym dla szkła wytwarzanego w tym mieście. Na wystawie zaprezentowane zostaną eksponaty z drugiej połowy XX w. – czasu największego rozkwitu huty. Pokazane zostaną projekty uznanych twórców m.in. Józefa Podlaska czy Marii Słaboń. Będą to szkła unikatowe, produkowane w pojedynczych zestawach lub w niewielkich ilościach, zazwyczaj projektowane z przeznaczeniem na targi designu lub przekazywane na rynki międzynarodowe. Zobaczmy też szkła klasyczne, „bezimienne”, ale takie, które dobrze znamy z… babcinych kredensów.

Wystawa zrealizowana we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Galerią Stara Łaźnia w Zawierciu oraz Miastem Zawiercie. Ekspozycję będzie można obejrzeć do 26 marca 2023.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3