Wystawa prac Artystów z Fundacji Art-Fund „Sztuka dla wszystkich” w Sosnowcu

Sztuka dla wszystkich wystawa w Sosnowcu

Redakcja

3 lutego, 2023    Sosnowiec

Fundacja Art-Fund i Filia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zapraszają na otwarcie wystawy „Sztuka dla wszystkich”, które odbędzie się w piątek 3 lutego godz. 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32 w Sosnowcu.

Uczestnicy wernisażu będą mieli możliwość spotkania i rozmowy z Artystami. Dodatkowo każdy miłośnik sztuki będzie mógł zakupić prace Artystów. Wystawę będzie można oglądać do 3 marca 2023 roku, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

Fundacja Art-Fund ma na celu promowanie kultury i sztuki. Ideą organizacji jest budowanie przekonania, że kontakt z kulturą wyzwala wyobraźnię i inspiruje, a sztuka jest dla wszystkich. Misją Fundacji jest zmiana obecnego paradygmatu dotyczącego sztuki z punktu widzenia artysty, jak i potencjalnego odbiorcy. Poprzez zwiększenie świadomości społecznej Fundacja ma na celu zainteresować sztuką osoby, które do tej pory nie miały z nią styczności. Dlatego Art-Fund wpadła na pomysł zorganizowania wystawy „Sztuka dla wszystkich” przy współpracy z Filią nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy artystów, którzy współpracują z Fundacją. Do ich grona zaliczają się między innymi Magdalena Śliwińska, Agnieszka Pluszczewicz, Joanna Wilaszek Jowi Art, Anita Zofia Siuda Art, Leszek Szymczyk oraz Maciek Nesterowicz. Artyści pokażą prace reprezentujące różne nurty – od sztuki nowoczesnej, poprzez abstrakcję po batiki. Wystawa poświęcona będzie idei promowania sztuki, której przyświeca motto: aby sztuka była dla ludzi i bliżej ludzi.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3