W woj. śląskim poziom wody w większości rzek spada

The vistula river 4516505 1920 01

Redakcja

19 maja 2021

W 14 punktach pomiarowych w woj. śląskim poziom wód w rzekach przekraczał jeszcze w środę rano stany ostrzegawcze, w większości z nich opadał – wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego. Tylko w jednym miejscu rzeka Brynica przekraczała nadal stan alarmowy.

W regionie okresowo pada deszcz, jednak poziom wody w większości rzek spada. Tylko w trzech miejscach poziom wód w środę rano utrzymywał się.

Jak podało w środę rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), stany ostrzegawcze przekraczała o godz. 7 Odra w Chałupkach, Raciborzu-Miedoni i Krzyżanowicach, Ruda Kozielska w Rudzie, Wisła w Goczałkowicach, Brynica w Kozłowej Górze czy Mitręga w Kuźnicy Sulikowskiej.

Według WCZK stany ostrzegawcze były rano także przekroczone na Pszczynce w Mizerowie-Borkach, na Koszarawie w Pewli Małej oraz na Wiśle w Ustroniu Obłaźcu i na Białej Wisełce w Wiśle-Obłaźcu. W 11 z tych punktów pomiarowych poziom wody utrzymywał trend spadkowy.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3