W szkołach rusza "Wirusoochrona", czyli akcja informacyjno-edukacyjna dla dzieci

Zadania domowe rodzice maja dosc

Redakcja

20 stycznia 2021

W szkołach podstawowych w Śląskiem rusza akcja informacyjno-edukacyjna dla dzieci "Wirusoochrona". Ma przypominać o przestrzeganiu zasad higieny w dobie pandemii. Będzie realizowana w formie zajęć profilaktycznych prowadzonych przez nauczycieli.

Akcję zainicjował śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny w związku z sytuacją epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i z powrotem uczniów klas I-III do szkół podstawowych – podała w środę rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach Beata Kempa.

Przedstawiciele sanepidu wskazują, że chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci i ich rodzin.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszeniu się wirusów

– podała Kempa.

Na zajęciach dzieci będą pogłębiać wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową. Chodzi – jak dodaje sanepid – szczególnie o profilaktykę COVID-19 i grypy.
 

Zajęcia poprowadzą nauczyciele klas I-III szkół podstawowych. Każdy szkoła otrzyma elektroniczny pakiet materiałów edukacyjnych, m.in. plakat opracowany na potrzeby akcji, ulotki, tablicę edukacyjną z krzyżówką i kolorowankę. Dodatkowo, w ramach akcji zostanie zorganizowany konkurs na najbardziej kreatywną realizację lekcji higieny. Akcji towarzyszą hasztagi: #wirusoochrona i #lekcjaHIGIENY.

Przedstawiciele sanepidu przekonują, że wdrożenie i przestrzeganie procedur bezpieczeństwa pozwoli zachować bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w placówkach oświatowo-wychowawczych. Zapraszając do udziału w akcji wszystkie szkoły z woj. śląskiego, WSSE prosi o kontakt z właściwymi powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3