W Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bytomiu pojawi się piąty zespół ratownictwa medycznego

Zespol ratownictwa medycznego bytom

Redakcja

23 marca 2024

Od 1 maja w Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu pracować będzie dodatkowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego. 

– Bytomska Stacja Pogotowia Ratunkowego odnotowuje w ostatnich latach najwięcej wyjazdów w rejonie. Aby zwiększyć jej możliwości, na wniosek marszałka województwa śląskiego, wojewody śląskiego i prezydenta Bytomia postanowiliśmy zwiększyć obsadę stacji – mówi Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

W Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bytomiu stacjonują obecnie cztery zespoły ratownictwa medycznego: trzy podstawowe i jeden specjalistyczny. Od 1 maja w stacji pojawi się piąty podstawowy zespół ratownictwa medycznego składający się z dwóch ratowników medycznych oraz nowoczesnej karetki.

Od maja w Bytomiu będzie dodatkowy zespół ratownictwa medycznego

– Dzięki przekształceniu statusu karetek, udało się pozyskać dodatkowe trzy zespoły, które będą stacjonować w Bytomiu, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Dzięki temu udało się zwiększyć liczbę karetek w województwie śląskim do 170. To jest decyzja, która pozwala na zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańcom poprzez zwiększenie dostępności karetki i skłócenie czasu dojazdu, który potrzebują do obsłużenia zgłoszeń – mówi Marek Wójcik, Wojewoda Śląski.

W 2023 r. bytomska Stacja Pogotowia Ratunkowego odnotowała 13 tys. 360 wyjazdów do pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia. O kwestiach zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców mówiła także wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Prezydent Bytomia spotkał się także z ratownikami medycznymi

– Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe prowadzone przez samorządy obsługuje ponad 106 zespołów i zatrudnia kilkuset pracowników, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Pracujemy nad tym, by powstawały kolejne zespoły, co przyspieszy interwencje i pomoc tym, którzy jej potrzebują – mówi Anna Jedynak-Rykała, wicemarszałek Województwa Śląskiego.
– Stacja Pogotowia Ratunkowego służy mieszkańcom Bytomia oraz okolicznych gmin. Dodatkowy zespół złożony z dwóch ratowników i nowoczesnej karetki, która pełni rolę OIOM na kółkach, poprawi bezpieczeństwo bytomian. Dziękuję za to wsparcie – dodaje prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

W 2023 r. bytomska Stacja Pogotowia Ratunkowego odnotowała 13 tys. 360 wyjazdów do pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia.

powiązane artykuły:

Polaczenie kolejowe bytomia z zabrzem i ruda slaska
Lokalne 14 marca 2024

Budowa ok. 6-kilometrowego odcinka torów oraz modernizacja istniejącego ok. 3-kilometrowego torow

Bytomskie mieszkania
Lokalne 12 marca 2024

Bytomskie Mieszkania starają się o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości pona

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3