Metropolitarne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2024. Organizatorzy są gotowi przyjąć nawet 4 tys. osób

Metropolitalne śniadanie wielkanocne 2024

Redakcja

23 marca 2024

Po raz kolejny Fundacja Wolne Miejsce wraz Katowicami jako miastem gospodarzem, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz okolicznymi miastami organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, dokładnie w poranek wielkanocny, 31 marca 2024 r.

- Święta to szczególny moment i ważne jest, abyśmy pamiętali przy ich okazji także o osobach samotnych, które z różnych przyczyn nie mają z kim spędzić czasu i podzielić się miłością i radością. Dlatego po raz kolejny wraz z Fundacją „Wolne Miejsce”, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz innymi miastami organizujemy Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Katowice znów są gospodarzem tego niezwykłego wydarzenia. Przy świątecznym stole w MCK dla nikogo nie zabraknie miejsca – zaprasza prezydent.

31 marca o godzinie 9.00 otwarte zostaną drzwi obiektu, by o 10.00 rozpocząć to niezwykłe spotkanie. Na wydarzenie nie obowiązują żadne zapisy, skierowania, zaproszenia. Każdy znajdzie tu wolne miejsce. Na realizację całego przedsięwzięcia jego organizator - Fundacja Wolne Miejsce otrzymała za pośrednictwem katowickiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wsparcie finansowe na organizację śniadania.

Organizatorzy wydarzenia są gotowi na przyjęcie nawet 4 tys. osób, a w jego obsłudze tylko w niedzielę weźmie udział ok. 150 wolontariuszy.

- Jak się nie cieszyć, że taka inicjatywa „rozlała się” na całą metropolię. Zarówno Wigilia, jak i Śniadanie Wielkanocne, są pokazaniem ogromnej otwartości i szacunku dla człowieka potrzebującego, samotnego i ubogiego – podkreślał Henryk Borczyk, wiceprzewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Fundacja, jak co roku, zaprasza do pomocy w organizacji wszystkich chętnych darczyńców i wolontariuszy. Spotkania organizacyjne z koordynatorami poszczególnych działów odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:00 w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności, które zlokalizowane jest przy ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach.

Jak zapewniają organizatorzy – przy organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego każdy na pewno znajdzie coś, w czym się świetnie odnajdzie. Do wykonania są prace w kuchni, działania przy dekoracjach hali, ustawianiu stołów, transporcie darów, przy pracach porządkowych. Potrzebne są także osoby do działu kelnerskiego podczas samego wydarzenia. Szczegółowych informacji o organizacji, spotkaniach wolontariuszy czy zbiórkach produktów potrzebnych do przygotowania tego ogromnego wydarzenia należy szukać na profilu facebookowym Fundacji Wolne Miejsce. 

Wielkie Wielkanocne Gotowanie 2024 odbędzie się tradycyjnie w profesjonalnej kuchni zlokalizowanej w Bistro Spichlerz, przy ul. Mikołowskiej 44. Szefowa kuchni wraz z kucharzami, wolontariuszami oraz uczniami szkół gastronomicznych zacznie działać na kilka dni przed Wielkanocą. Podobnie jak w latach ubiegłych do pomocy w gotowaniu zaproszone zostaną także gwiazdy znane z kulinarnych programów telewizyjnych. A wszystko to właśnie dla tych najbardziej potrzebujących, którzy czekają na rozmowę i ciepły posiłek w niedzielny, wielkanocny poranek.

Wspomóc organizację wydarzenia można także przygotowując ręcznie robione stroiki i dekoracje na świąteczne stoły, organizując zbiórki produktów z listy opublikowanej na fanpage’u fundacji oraz dzieląc się informacjami ze znajomymi, aby jak największa liczba samotnych mogła dotrzeć na wydarzenie i wziąć w nim udział.

powiązane artykuły:

Jarmark wielkanocny w czestochowie 2024
Lokalne 22 marca 2024

Częstochowska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w weekendowym jarmarku wielkanocnym. Bę

Jarmark wielkanocny ruda slaska
Lokalne 20 marca 2024

Koncerty gwiazd śląskiej sceny muzycznej, warsztaty świąteczne dla dzieci

Jarmark wielkanocny katowice
Lokalne 11 marca 2024

Katowice zapraszają na Jarmark Wielkanocny 2024. Nie zabraknie tradycyjnych i regionalnyc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3