W czwartek startuje Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku

Jarmark wielkanocny katowice

Redakcja

11 marca 2024

Katowice zapraszają na Jarmark Wielkanocny 2024. Nie zabraknie tradycyjnych i regionalnych smakołyków oraz wyrobów rękodzielniczych. Z myślą o najmłodszych odwiedzających przewidziano też liczne atrakcje.

Na rynku pojawi się ponad 40 domków, w których będzie można kupić wianki, koszyczki i ozdoby wielkanocne, ale też biżuterię, ceramikę i świece, a także różnego rodzaju pisanki. Nie zabraknie również stoisk z jedzeniem. Odwiedzający będą mogli zakupić naturalne miody, wyroby wędliniarskie oraz oczywiście wielkanocne baby. Miłośnicy śląskich smaków będą mogli spróbować m.in. tradycyjnego żuru.

Jarmark Wielkanocny w Katowicach - atrakcje

Podczas trwania jarmarku przewidziano również różnego rodzaju atrakcje takie, jak „Ślonski Młyn”, kolejka elektryczna, karuzela czy wielkanocny ogródek. Te atrakcje z pewnością umilą czas każdemu, kto będzie chciał odwiedzić w tym roku jarmark. Nie zabraknie też innych niespodzianek.

- Chcemy, by jarmark przyciągał jak najwięcej mieszkańców, dlatego w dniach od 15 do 17 marca odbędą się pokazy zdobienia pisanek oraz haftu ręcznego przeprowadzone przez doświadczone artystki z Muzeum Wsi Opolskiej. Ponadto 23 i 24 marca powstanie strefa zabaw plastycznych „Łączka zajączka”, gdzie dzieci będą mogły wykazać się swoją kreatywnością – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Jednym z elementów jarmarku będą interaktywne scenografie wielkanocne. „Kurnik Gustawa i Eleonory” oraz „U wielkanocnego baranka” to tylko dwie z pięciu wyjątkowych scenografii, które przybliżą odwiedzającym atmosferę świąt. Nie zabraknie także wielkanocnej fotobudki, dekoracji 3D czy fotodisplayów, które będą stanowić idealne tło dla rodzinnych pamiątkowych zdjęć.

Kiedy Jarmark Wielkanocny 2024 w Katowicach?

Jarmark startuje 14 marca i potrwa do 1 kwietnia, a więc Poniedziałku Wielkanocnego. Punkty handlowe działające w ramach Jarmarku będą otwarte przez cały czas jego trwania:

  • od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00
  • w soboty i niedziele w godz. 10.00-20.00

Natomiast punkty gastronomiczne będą dostępne do godz. 22.00. Jarmarkowe ozdoby wielkanocne pozostaną na katowickim Rynku do niedzieli 7 kwietnia.

powiązane artykuły:

pomysł na wielkanocny obiad
Lifestyle 27 marca 2024

Wielkanoc już niebawem. Brak pomysłu na obiad? Sprawdź przepisy inspirowane Azją (dorsz, kaczka,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3