W sobotę na Stadionie Śląskim czeka na nas moc atrakcji

586134 c200acb152264c11b062a6f52cb8cc84 mv2

Redakcja

3 sierpnia, 2022

6 sierpnia Stadion Śląski zamieni się na jeden dzień w centrum światowej lekkoatletyki. Jednak nie będzie to jedyna atrakcja tego dnia. Wśród wydarzeń znajdzie się strefa fitness, stres wirtualnej rzeczywistości, porady dietetyka, plac zabaw dla najmłodszych oraz strefa lekkoatletyczna, w której każdy będzie mógł poczuć się jak diamentowe gwiazdy. Wszystkie atrakcje sądarmowe, a miasteczko otwarte będzie od godziny 12 do zakończenia imprezy na stadionie.

Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny przy Stadionie Śląskim będzie otwarty dla wszystkich. Znajdą się tam atrakcje dla całych rodzin, małych i dużych miłośników królowej sportu. Między bramami 3-5 stadionu znajdzie się aż 13 różnych stref z atrakcjami – od tych dla dzieci, po te skierowane dla dorosłych. Miasteczko będzie otwarte od godz. 12:00 aż do zakończenia imprezy. Co więc czekać będzie na stadionie?

STREFA LEKKOATLETYCZNA – MIASTECZKO PROJEKTU LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO!

Właśnie tutaj każdy młody adept sportu będzie mógł sprawdzić swoje lekkoatletyczne umiejętności oraz odkryć nowe talenty. Młodzi sportowcy będą ścigali się w biegu na 30 metrów oraz na 30 metrów przez płotki. Każdy z uczestników będzie mógł poczuć się jak na wielkiej imprezie, ponieważ zapewniony będzie profesjonalny elektroniczny pomiar czasu! Będzie można spróbować swoich sił w pchnięciu kulą i w skokach, a także w konkurencjach rodzinnych. Zabawy, śmiechu oraz doskonałej atmosfery nie zabraknie!

STREFA ANIMACJI DLA DZIECI

W tym miejscu dzieci wraz z rodzicami będą wykonywać transparenty kibica z rysunkami i hasłami dopingującymi swoich ulubionych sportowców. Następnie będą zabierać je ze sobą na stadion, aby dopingować i wspierać naszych lekkoatletów. W strefie animacji będzie można również pomalować twarz, pobawić się z animatorami, a także zostawić po sobie ślad w postaci odbitej dłoni na ogromnej pamiątkowej materiałowej tablicy.

STREFA INTEGRACYJNA

Każdy kibic będzie mógł osobiście poznać sportowców z niepełnosprawnościami i zobaczyć jak wyglądają ich treningi. W strefie integracyjnej odbędą się pokazy sportów osób z niepełnosprawnościami: goalball (piłka dźwiękowa) – gra drużynowa przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących oraz pokaz walki szermierczej na wózkach inwalidzkich, będą także przedstawiciele kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów.

STREFA ZABAW

Ta strefa to ogromny plac zabaw z bezpłatnymi atrakcjami, zar.wno dla dzieci mniejszych jak i większych. Będzie można skakać i bawić się na ogromnych dmuchańcach takich jak: zamek, tygrys-skakaniec, 9 metrowa zjeżdżalnia, a także wziąć udział w walce gladiatorów w Dmuchanym Koloseum. Będzie też żywa wersja piłkarzyk.w stołowych na dmuchanym boisku, czyli miejsce plastikowych piłkarzy zajmą żywi miłośnicy piłki nożnej. Młodsi kibice będą mogli pojeździć elektrycznymi samochodzikami i przejść przez dmuchany tunel Gąsienicy. Ci, którzy lubią wysoki poziom adrenaliny będą mogli skorzystać z euro-bungee i skakać wysoko aż pod chmury oraz robić widowiskowe salta.

STREFA WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

To wspaniałe miejsce dla miłośników wszelkich gier komputerowych. Strefa wirtualnej rzeczywistości: tu można zanurzyć się w alternatywnym świecie – wejść na 80 piętro wieżowca i przejść po desce strachu wysoko nad ruchliwą ulicą; usłyszeć, zobaczyć oraz poczuć dźwięki w futurystycznych grach muzycznych; walczyć z fantastycznymi potworami lub doświadczyć wyjątkowej przejażdżki rollercoasterem. Będą najwyższej jakości gogle zapewniające sferyczny obraz 3D, manipulatory odzwierciedlające nasze dłonie w wirtualnej przestrzeni oraz dźwięk ze słuchawek – a to wszystko daje efekt totalnej immersji. Strefa ta będzie umieszczona w nowoczesnym klimatyzowanym namiocie.

STREFA ReShape FITNESS

W tej strefie atrakcje będą zmieniać się jak w kalejdoskopie. ReShape przygotował mnóstwo wrażeń:

▪ Strefa VIP i Chillout: Będzie można rozsiąść się na wygodnej kanapie lub leżaku, popijać orzeźwiającą lemoniadkę lub rozkoszować się kawą przygotowaną przez znanego baristę z MK Caffe

▪ Strefa Kids: Kącik dla dzieci – malowanie twarzy, animacje, mini zawody oraz atrakcje z kolorowymi elementami gimnastycznymi

▪ Strefa CrossFit

▪ Strefa Fitness/Rehabilitacyjna: Będzie można skonsultować się na dowolny temat sportowo dietetyczny z naszymi specjalistami, zbadać skład swojego ciała, a dodatkowo przygotowane będą pokazy fitness, strefa z EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej oraz strefa testów wydolnościowych.

Tu każdy będzie mógł wziąć udział w największym wspólnym treningu zumby, będą zorganizowane zawody zespołowe i konkursy z wartościowymi nagrodami! Do wygrania między innymi wejściówki do klubu oraz vouchery na usługi premium. Równowartość nagród przekracza kilka tysięcy złotych!

STREFA ZDROWIA

Uczestnicy pikniku będą mogli uzyskać fachowe porady dietetyka i skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w mobilnym gabinecie okulistycznym.

STREFA FUNDACJI NASZPIKOWANI

W namiocie fundacji można będzie się zarejestrować jako potencjalny Dawca szpiku, a tym samym zadeklarować chęć pomocy dla osób chorych na nowotwory krwi i potrzebujących przeszczepienia. 

Poza tymi strefami będzie na pikniku punkt GPW z cysterną z wodą, punkt policji i straży pożarnej – pokazy w ramach projektu promującego bezpieczeństwo. Dzieci będą mogły z bliska oglądać oraz zapoznać się z wyposażeniem, jakim dysponują podczas swojej pracy strażacy i policjanci.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3