Próbował włamać się do kościoła i ukraść skarbonkę z pieniędzmi

50 718967

Redakcja

3 sierpnia 2022

38-latek rozbił szybę w drzwiach kościoła w Orzeszu - Jaśkowicach i usiłował ukraść skarbonkę z pieniędzmi. Z uwagi na zaryglowany zamek, intruzowi nie udało się wejść do środka, więc uciekł. W ręce mundurowych wpadł kilka godzin po zdarzeniu i miał wtedy blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

38-latek chyba źle zrozumiał słowa księdza, że wszyscy tworzymy Kościół i postanowił zabrać coś, co do kościoła należało. Mężczyzna próbował dostać się do świątyni w dzielnicy Jaśkowice. Wybił szybę w drzwiach, ale z uwagi na zaryglowany zamek, nie udało mu się wejść do środka, więc uciekł. Na jego nieszczęście zauważył go wcześniej kościelny, który doskonale zapamiętał charakterystyczne elementy ubioru złodzieja. Na domiar złego, postanowił wrócić w okolice parafii, gdzie przywitała go policja. 38-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu.

Okazało się także, że mężczyzna na więcej wykroczeń na koncie, między innymi: kierowanie gróźb karalnych, prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, a także naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja będzie też wnioskować do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3