W samochodzie mieli wszystko! Broń, narkotyki, a nawet skradzione rzeczy

65 778361

Redakcja

26 września, 2023

31-latek i jego 24-letni kolega, mieszkańcy Zawiercia, mają teraz spore kłopoty. Kradzież, a w tle broń i narkotyki. 

Kryminalni z zawierciańskiej komendy ustalili miejsce przebywania dwóch mężczyzn, którzy mieli posiadać nielegalny towar. Ustalono również pojazd, którym poruszali się mieszkańcy Zawiercia. 

Był to strzał w dziesiątkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych w jednym z mieszkań przy ul. Paderewskiego w Zawierciu. W zaparkowanym w pobliżu samochodzie funkcjonariusze ujawnili amfetaminę i inną substancję psychoaktywną. Oprócz tego w pojeździe znajdowała się broń, amunicja i skradzione dwa dni wcześniej z innego mieszkania przedmioty.

- W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymani wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem. Taki właśnie zarzut usłyszeli podejrzani. 31-latek przyznał się do jego popełnienia. Natomiast 24-latek dodatkowo usłyszał kolejne zarzuty. Mężczyzna przyznał się do posiadania broni palnej z 24 sztukami amunicji, na którą nie miał wymaganego zezwolenia, a także do posiadania narkotyków. Starszy mieszkaniec Zawiercia został objęty policyjnym dozorem - informuje policja.

 W stosunku do młodszego zawierciański sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3