25-latek prawie stracił ponad 700 tys. złotych, bo chciał kupić samochód

Redakcja

26 września, 2023

Ofiarą skomplikowanego i sprytnego oszustwa stał się 25-latek z Imielina. Mężczyzna chciał kupić samochód klasy premium w atrakcyjnej cenie. Jak się okazało, to był dobrze zaplanowany szwindel. 

25-latek z Imielina  zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży samochodu klasy premium w atrakcyjnej cenie, zamieszczonym na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych. Wszystko wyglądało legalnie i uczciwie. 

- Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego ze sprzedającym mężczyzna otrzymał informację, że pojazd jest do odbioru na terenie Niemiec. Ponadto został poinformowany, że ewentualna zapłata miałaby nastąpić po jego obejrzeniu i sprawdzeniu w Niemczech. Sprzedawca w ten sposób uśpił czujność mężczyzny - relacjonuje policja.

Mieszkaniec Imielina wysłał do Niemiec przedstawiciela swojej firmy, który sprawdził samochód i doprowadził do finalizacji transakcji. Dokumenty i samochód wyglądały na prawidłowe i legalne. Kupujący zatem przelał 770550 złotych. 

- Po dokonaniu przelewu kontakt z wystawcą ogłoszenia ,,urwał się”, a odbiór pojazdu był niemożliwy. Jak się okazało, właścicielem samochodu była inna firma, a sprzedającym był nieuczciwy pośrednik. W efekcie mężczyzna stracił pieniądze, a za zapłatę nie otrzymał samochodu - dodaje policja.

25-latek jednak może mówić o dużym szczęściu. Dzięki szybkiej akcji policji i Związku Banków Polskich, udało się zablokować przelew. Odzyskano pieniądze nalężące do ofiary oszustwa. 

Wszczęto śledztwo. Czynności w tej sprawie prowadzi również policja niemiecka, która dąży do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 31.2µg/m3