W piątek z Basenu Zadole skorzystają pierwsi mieszkańcy

Juz od poniedzialku na basenie rozpoczna sie zajecia nauki plywania w ramach programu Jak ryba w wodzie fot Slawomir Rybok

Redakcja

15 września, 2022

W piątek, 16 września, otwarty zostanie „Basen Zadole”. Do dyspozycji mieszkańców oddany będzie m.in. basen sportowy, basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami, strefa saun, a także hala sportowa w strefie suchej obiektu. Z kolei wiosną i latem uruchamiana będzie specjalna strefa zewnętrzna.

Basen przy ulicy Wczasowej ma umożliwiać atrakcyjne spędzanie czasu mieszkańcom niezależnie od ich preferencji. Lubiący intensywny wysiłek będą mieli do dyspozycji 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25x16 metrów i głębokości od 120 do 180 centymetrów. Drugi z basenów – przeznaczony do nauki pływania i rekreacji – ma 3 tory oraz głębokość od 80 do 120 centymetrów.

Na wyposażeniu obiektu znajdują się także między innymi wodne masażery siedzące, leżanki, gejzery, jacuzzi, brodzik dla dzieci z grzybkiem, zjeżdżalnia o długości 80 metrów oraz trybuny, które mogą pomieścić 112 widzów. W obiekcie będzie można także skorzystać ze strefy saun z sauną turecką, dwiema saunami fińskimi, wytwornicą lodu, prysznicami oraz wypoczywalnią. Dla fanów piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki udostępniono halę sportową przeznaczoną właśnie grom zespołowym, a przed lub po aktywnie spędzonym czasie będzie można nabrać sił, korzystając z oferty punktu gastronomicznego „Cafe Zadole”. Wartość umowy z wykonawcą inwestycji - DOMBUD S.A., to 33,5 mln zł.

Pomysł budowy kompleksów basenowych był odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. W moim programie wyborczym, tj. „umowie z mieszkańcami Katowic”, zadeklarowałem, że wybudujemy trzy kompleksy basenowe. Dwa lata temu otworzyliśmy  „Basen Brynów” i  „Basen Burowiec”. Trzecia pływalnia, ze względu na konieczność zmiany wykonawcy otwierana jest dopiero teraz – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

- Zależy mi na tym, by całe rodziny mogły aktywnie spędzać czas wolny. To ważne, by do uprawiania sportu zachęcać najmłodszych katowiczan i kształtować w nich pozytywne nawyki. Trzy baseny w Katowicach oznaczają, że większość mieszkańców ma ogólnodostępną pływalnię w promieniu 5 km. Mieszkańcy Katowic na basenach są traktowani preferencyjnie – płacą za godzinę 8 zł lub 4zł – w przypadku biletów ulgowych – dodaje prezydent.

Otwarcie „Basenu Zadole” odbędzie się w piątek, 16 września o godzinie 16.00. Z tej okazji dla gości przygotowano dodatkowe niespodzianki. Otwarcie zbiega się z odbywającym się w Parku Zadole festiwalem „Łączy nas chleb”, dlatego po okolicy będzie przechadzać się maskotka basenów – „Kropelka” – zapraszając do odwiedzenia nowej pływalni, gdzie będą czekały takie atrakcje, jak pokazy pierwszej pomocy oraz sprzętu ratownictwa wodnego czy animacje dla dzieci i konkursy z nagrodami.

Kompleks Basenu Zadole uzupelnia hala sportowa dla dyscyplin zespolowych fot Slawomir Rybok

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 25.6µg/m3