Ratownicy z CSRG otrzymali nowy sprzęt specjalistyczny [WIDEO]

IMG 20220915 111116 1

Redakcja

15 września, 2022

Dzięki wsparciu TUW PZUW, należącego do Grupy PZU, zawodowi ratownicy górniczy z CSRG S.A. wzbogacą się o kolejny specjalistyczny sprzęt. To kolejny przykład współpracy TUW PZUW z polskim sektorem górniczym.

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych to najmłodsza spółka w grupie PZU. Od samego początku współpracuje z sektorem górniczym, zwłaszcza z kopalniami. Władze spółki uznały, że wsparcie należy się też jedynemu w Polsce zawodowemu Pogotowiu Górniczemu w Polsce, które działa przy Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. 15 września w siedzibie stacji odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu zakupionego przez TUW PZUM oraz środków finansowych. Sprzęt ten posłuży przede wszystkim ratownikom alpinistycznym. Bo jak wiadomo, w CSRG pracują i ratują życie grupy specjalizujące się nie tylko w ratownictwie górniczym, ale również m.in. alpinistycznym, zawałowym i płetwonurkowym.

- PZUW ubezpiecza praktycznie całe górnictwo w Polsce, a CSRG ratuje życie w tym wszystkich zakładach. Tym bardziej większą satysfakcję mamy przekazując sprzęt i środki - powiedział prezes TUW PZUM, Rafał Kiliński i dodał, że to nie koniec wsparcia. 

- Pogotowie górnicze oprócz świetnego wyszkolenia, potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Pozyskujemy go i jest najlepszy na rynku światowym. Ale oprócz tego typowego pogotowia górniczego, mamy odpowiednia pogotowia specjalistyczne. Tam jest bardzo specjalistyczny sprzęt. Z wielką radością odnoszę się do propozycji PZUM - stwierdził prezes CSRD, dr inż. Piotr Buchwald. 

IMG 20220915 105504

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 29.4µg/m3