Coraz więcej oszustw na "tani węgiel"

Pexels pixabay 46801

Redakcja

15 września, 2022

Chcesz kupić opał na zimę? Uważaj na promocyjne oferty. Obok oszustw „na wnuczka”, ”na policjanta”, ”na pracownika socjalnego” czy „na inwestycje finansowe” pojawiają się teraz "na tani węgiel". Przekonał się o tym 54-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, który został oszukany na 5550 złotych.

Wszyscy chcielibyśmy kupić opał na zimę w dobrej cenie, jednak kryzys energetyczny i inflacja skutecznie to uniemożliwiają. Na stronie sklepu PGG coraz trudniej jest "upolować" węgiel, z resztą jego cena również wzrosła na przełomie ostatnich miesięcy. Jednak w internecie, szczególnie na popularnym portalu aukcyjnym OLX znaleźć można wiele, z pozoru interesujących ofert. Nie tylko ogłaszają się tam osoby, które na nasze dane mają zakupić węgiel w sklepie PGG, ale także bezpośrednio nam go sprzedać w dobrej cenie. 

54-latek znalazł ofertę dotyczącą sprzedaży węgla właśnie na portalu OLX. Według zgłoszenia sprzedający miał dysponować węglem, który wycenił na 1250 zł za tonę. Kupujący zdecydowął się na zakup towaru i przelał na wskazane konto bankowe pieniądze. Niestety, okazało isę, że ogłosznie wystawił oszust- jego konto zostało usunięte, a wpłacone pieniądze przepadły. Jak to bywa też w innych przypadkach kupna „po okazyjnej, promocyjnej cenie”, po wpłaceniu pieniędzy na wskazane w ogłoszeniu konto, kontakt ze” sprzedającym” się urywa. Oczywiście zakupiony opał nie trafił do kupującego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3